Соціологія та психологія релігії

Освітня програма: ОПП Релігієзнавство 2020

Структурний підрозділ: Філософський факультет

Назва дисципліни
Соціологія та психологія релігії
Код дисципліни
ОК.20
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
11. Застосовувати релігієзнавче знання та методи наукового дослідження релігії для практичного вирішення сучасних соціокультурних проблем (забезпечення прав людини на свободу віросповідування, міжрелігійних відносин, міжрелігійного діалогу, державно-церковних відносин, віруючих і невіруючих, релігійної освіти, медичних та екологічних проблем тощо). 13. Здійснювати аналіз релігійних текстів за допомогою знання однієї із давніх мов. 15. Мати навички участі в наукових та/або прикладних дослідженнях у галузі релігієзнавства
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
До початку вивчення цього курсу студенти мають знати дисциплінарний поділ релігієзнавства, основні релігієзнавчі поняття, їх сутність; основні концепції дослідження релігії; сутність і значення релігії в духовно-культурному житті суспільства; соціологію. Вміти обґрунтовувати власну світоглядну позицію щодо значення релігії в житті людини; аналізувати діяльність релігійних організацій та їх вплив на культуру і розвиток соціуму; застосовувати теоретичні знання при вирішенні професійних завдань. Володіти елементарними навичками наукового дослідження та управління інформацією; критичного ставлення та прогнозування стосовно релігійних, політичних, економічних подій та явищ; використання іншомовних фахових інформативних джерел.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна належить до обов’язкових навчальних дисциплін та викладається у III семестрі ОС бакалавр. Навчальна дисципліна знайомить студентів з соціологією релігії та психологією релігії як галуззю релігієзнавства. Розглядаються об’єкт, предмет, методи та принципи вивчення курсу. Вивчається історія становлення соціології релігії як самостійної дисципліни. З’ясовуються завдання, теоретичні основи, методології, основні напрямки та проблематика сучасних досліджень. Послідовно розглядаються сучасні релігійні процеси в суспільстві.
Рекомендована та необхідна література
1.Вільсон Б. Соціологія релігії / Б.Вільсон. – К.: Анта. – 2002. – 343 с. 2.Докаш, В. І. Соціологія релігії : навч. посібник / В.І.Докаш. – Чернівці: Чернівецький нац. ун-т, 2010. – 254 с. 3.Релігієзнавчий словник / За ред. А. Колодного І Б. Лобовика. – К.: Четверта хвиля, 1996. – 392 с. 4.Харьковщенко Є.А. Релігієзнавство: підручник / Є. А. Харьковщенко. – К., 2007. – 379 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Підсумковий контроль у формі іспиту.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Олена Іллівна Предко
Кафедра релігієзнавства
Філософський факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра релігієзнавства
Філософський факультет