Актуальні проблеми історії західноєвропейських країн в другій половині ХХ – на початку ХХІ ст.

Освітня програма: Американістика та європейські студії (з поглибленим вивченням іноземних мов)

Структурний підрозділ: Історичний факультет

Назва дисципліни
Актуальні проблеми історії західноєвропейських країн в другій половині ХХ – на початку ХХІ ст.
Код дисципліни
ВК 1.8
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
1.1 Знати джерела інтеграційних процесів в Європі та соціально-економічного зростання ФРН у повоєнні роки 1.2 Знати зміст основних теорій європейської інтеграції та основні тенденції та віхи соціально-економічного розвитку ФРН. 1.3 Знати форми і рівні регіональної інтеграції та соціально-економічні проблеми, породжені возз’єднанням Німеччини та шляхи їх вирішення 1.4 Знати основні досягнення інтеграційних процесів у Європі та проблеми сучасної німецької економіки. 1.5 Знати основні фактори та тенденції змін соціальної структури німецького суспільства та етапи і напрямки інтеграційних процесів у післявоєнній Європі. 2.1 Вміти вирізняти і порівнювати загальні та особливі риси в економічній політиці різних урядових коаліцій ФРН та аналізувати вплив інтеграції на окремі спільноти, держави, регіони. 2.2 Вміти аналізувати вплив міграційних процесів на формування сучасного німецького суспільства, зокрема і на інтеграційні процеси в Європі в цілому.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати: найважливіші факти, події та процеси історичного минулого людства. 2. Вміти: орієнтуватися в інформаційному просторі у пошуку необхідних джерел та літератури, раціонально та критично опрацьовувати отриману інформацію, визначати взаємозв’язки, що формують взаємозалежності між різними історичними подіями і процесами.. 3. Володіти на достатньому рівні іноземною мовою для самостійного опрацювання джерел та літератури з курсу і базовими навичками критики джерел та історичного аналізу.
Зміст навчальної дисципліни
Запропонований курс є дисципліною за вибором для студентів, що навчаються за програмою бакалавра і спеціалізуються по кафедрі нової та новітньої історії зарубіжних країн. Цей курс дозволяє студентам доповнити і поглибити свої знання про історію європейської інтеграції, економічний і соціальний розвиток Німеччини у новітній час, розкрити закономірності становлення та розвитку спільного економічного, валютно-фінансового та політико-правового європейського простору.
Рекомендована та необхідна література
1. Мартинов А.Ю. Об’єднана Німеччина: від «Боннської» до «Берлінської» республіки (1990 – 2005 рр.). – К., 2006. – 447 с. 2. Німеччина у фактах. – Франкфурт-на-Майні, 2010. 3. Abelshauer, Werner. Deutsche Wirtschaftsgeschichte. Von 1945 bis zur Gegenwart. – 2. ueberarb. und erweit. Aufl. – Muenchen, 2011. – 620 S. 4. Schäfers, Bernhard / Zapf, Wolfgang (Hrsg.) Handwörterbuch zur Gesellschaft Deutschlands. – 2. erweit. und aktual. Auflage. – Bonn, 2001. – 800 S. 5. Steuerwald, Christian. Die Sozialstruktur Deutschlands im internationalen Vergleich. – 3., überarb. Aufl. – Wiesbaden: Springer VS, 2016. – 360 S. [www.springer.com] 6. Волес Вільям. Творення політики в Європейському Союзі. – К.: Основи, 2004. – 871 с. 7. Копійка В.В., Шинкаренко Т.І. Європейський Союз: заснування і етапи становлення. – К.: Видавничий дім «Ін-Юре», 2001. – 448 с. 8. Beach Derek, Mazzucelli Colette. Leadership in the Big Bangs of Euro¬pean integration. – Hampshire: Palgrave-Mcmillan. – 2006. – 304 p.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Загальна сума балів – 100 балів, з них, семестрове оцінювання – максимум 60 балів; підсумкове оцінювання (екзамен) – максимум 40 балів. Семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота з тем ЗМ1:(тест) РН 1.1 / МКР з тем ЗМ2: (реферат): РН 1.2, 2.2 – 10 балів / 6 балів* 2. Бліц опитування з тем ЗМ1: РН 1.1, 2.2, 3.2 / з тем ЗМ2: РН 1.2, 2.2, 3.2– 3 бали /1 бал. 3. Семінари з тем ЗМ1: РН 1.1, 3.2 / з тем ЗМ2: РН 2.1, 3.1, 3.2 – 20 балів /12 балів. 4. Залік – 40 балів / 24 бали. * максимальний бал / пороговий бал. Підсумкове оцінювання: залік. Оцінюються такі результати навчання: здатність на основі засвоєних на лекціях, напрацьованих самостійно і закріплених в ході бліц опитувань, колоквіумів та письмових контрольних робіт знань засвідчити свої власні уявлення та судження про історію як науку, її структуру, теоретичні та прикладні функції, методи наукового пізнання та основні напрями і підходи у вивченні історії народів Європи та Америки.
Мова викладання
Українська