Історія фольклористики (2 семестр)

Освітня програма: Фольклористика, українська мова і література та іноземна мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Історія фольклористики (2 семестр)
Код дисципліни
ННД.11
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПРН 16. Знати й розуміти основні поняття, теорії та концепції фольклористики, мовознавства й літературознавства, уміти застосовувати їх у професійній діяльності. ПРН 20. Демонструвати базові знання з теорії фольклору, історії фольклористики, народної словесної та музичної творчості, традицій народного виховання, звичаєвого права для комплексного осмислення народної традиції
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
До початку вивчення цієї дисципліни студенти повинні мати базові знання історії України, історії фольклористики ХІХ століття, теорію фольклору. Уміти на основі знань з історії української фольклористики ХІХ ст., світової фольклористичної думки, визначати взаємовплив та місце української фольклористики у світовому науковому дискурсі, самостійно аналізувати науковий доробок вітчизняних та зарубіжних фольклористів. Володіти елементарними навичками наукового дослідження та керування інформацією, критичного ставлення до усталених стереотипів та положень наявної дослідницької літератури з історії української фольклористики.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – сформувати знання про історію розвитку наукових ідей, концепцій, методів та підходів вітчизняних учених до вивчення усної словесності та народної творчості загалом. З’ясувати місце української фольклористики у світовому фольклористичному дискурсі. Анотація. Дисципліна «Історія фольклористики» – багатосеместрова, належить до переліку обов’язкових дисциплін, викладається у двох семестрах бакалаврату – відповідно до навчального плану освітньо-професійної програми «Фольклористика, українська мова і література та іноземна мова». У І семестрі викладається – «Історія фольклористики ХІХ століття» у ІІ-му – «Історія фольклористики ХХ століття». Розкриваються особливості української фольклористики 90-х рр. ХІХ ст.-30-х рр. ХХ ст. та їх вплив на формування науки про фольклор в Україні; аналізується науковий дискурс радянського періоду української фольклористики; актуальні проблеми сучасної фольклористики.
Рекомендована та необхідна література
1. Гарасим Я.І. Нариси до історії української фольклористики: навч. посіб. / Гарасим Я.І. Культурно-історична школа в українській фольклористиці / Я.І. Гарасим. Львів: ЛДУ ім. Івана Франка, 1999. 144 с. 2. Грица С. Українська фольклористика ХІХ – початку ХХ століття і музичний фольклор: нарис / С. Грица. Київ; Тернопіль: АСТОН, 2007. 152 с. 3.Грушевський М.С. Історія української літератури: у 6-ти т., 9-ти кн. / Михайло Грушевський. Київ: Либідь, 1993-1994. 4.Дей О.І. Сторінки з історії української фольклористики / О.І. Дей. Київ: Наук. думка, 1975. 272 с. 5.Дмитренко М. Українська фольклористика: акценти сьогодення. К., 2008. С.77-80. 6.Кирчів Р. Двадцяте століття в українському фольклорі. Львів : Інститут народознавства НАН України, 2010. 536 с. 7.Колесса Ф. Про вагу наукових дослідів над усною словесністю /Колесса фольклористичні праці. К., 1970.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Відповідь на семінарському занятті, бліц-опитування, виконання індивідуального завдання, контрольна робота
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань здійснюється за системою ECTS, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, зокрема оцінювання теоретичної підготовки – результати навчання (знання), що складає 35% від загальної оцінки, та оцінювання практичної підготовки – результати навчання (вміння); (комунікація); (автономність та відповідальність), що складає 65% загальної оцінки. Підсумкова кількість балів з дисципліни (максимум 100 балів) визначається як сума балів за систематичну роботу впродовж семестру з урахуванням підсумкового оцінювання (іспиту). Допуск до іспиту передбачає успішне виконання студентом завдань і роботу впродовж усього семестру. Отже, підсумкова оцінка з дисципліни (мінімум 60, максимум 100 балів) складається із суми кількості балів за семестрову роботу (мінімум 36, максимум 60 балів) та підсумкового оцінювання – іспиту (мінімум 24, максимум 40 балів).
Мова викладання
Українська мова

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра фольклористики
Навчально-науковий інститут філології