Філософія середніх віків та доби Відродження

Освітня програма: ОПП Філософія. 2021. Денна форма навчання.

Структурний підрозділ: Філософський факультет

Назва дисципліни
Філософія середніх віків та доби Відродження
Код дисципліни
ОК.36
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ЗК 7. Здатність спілкуватися державною мовою як усно, так і письмово. ЗК 14. Здатність зберігати та примножувати моральні, культурні, наукові цінності і досягнення суспільства на основі розуміння історії та закономірностей розвитку предметної області, її місця у загальній системі знань про природу і суспільство та у розвитку суспільства, техніки і технологій, використовувати різні види та форми рухової активності для активного відпочинку та ведення здорового способу життя. ФК 1. Усвідомлення сенсу філософії, її дисциплінарного розмаїття та місця в системі культури. ФК 3. Здатність використовувати в професійній діяльності знання про розвиток основних філософських ідей, учень та напрямків. ФК 10. Здатність аналізувати та коментувати літературу з філософської, соціокультурної та загальнонаукової проблематики.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1) До початку вивчення цього курсу студенти мають знати періодизацію історії західної філософії та загальні характеристики її розвитку, бути ознайомленими із особливостями філософської думки Античності. 2) Вміти аналізувати інформацію, застосовувати загальнологічні прийоми і методи пізнання та міркування, рефлексивно читати філософські джерела. Використовувати основні форми письмової та усної презентації результатів навчання (писати аналітичні та реферативні огляди першоджерел, есеї на задану тему, робити доповіді). 3) Володіти елементарними навичками пошуку та систематизації інформації, зокрема електронних ресурсів, оцінювання джерел інформації, навичками активного слухання, роботи в малих групах над проблемними завданнями, загальними засадами аргументації та ділової комунікації.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Філософія Середніх віків та доби Відродження»» знайомить студентів з періодизацією, особливостями та основними постатями філософії Середніх віків та доби Відродження. Дисципліна складається з двох частин. У першій частині основна увага приділяється філософії Середніх віків, зокрема, християнській філософії від латинської патристики до схоластики, робиться огляд східних впливів на становлення європейської середньовічної традиції, контексти розрізнення філософії «латинського Заходу», візантійської та арабської середньовічних філософських традицій. Розглядаються проблеми філософської теології, епістемології, етики та естетики у працях провідних середньовічних мислителів. Друга частина курсу присвячена філософії доби Відродження. Розглядається філософія італійських гуманістів та філософія Північного Ренесансу. Акцентується увага на впливах доби Відродження на подальший поступ філософії.
Рекомендована та необхідна література
1. Абеляр П. Історія моїх страждань. Львів, 2004. 2. Алєксандрова О. В. Філософія Середніх віків та доби Відродження. К., 2002. 3. Ансельм Кентерберійський. Монологіон. Прослогіон. Львів, 2012. 4. Боецій Северин. Розрада від філософії / Пер. з лат. А.Содоморри. К., 2002. 5. Бонавентура. Путівник мислі до Бога. Львів, 2014. 6. Історія філософії: Підручник / За ред. В.І.Ярошовця. К., 2010. 7. Ільїна Г.В. Філософія Середніх віків та доби Відродження. Мультимодальний цифровий посібник.https://sites.google.com/knu.ua/renaissance/%D0%B3%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B2 %D0%BD%D0%B0-%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%96%D0%BD%D0%BA%D0%B0
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Підсумкове оцінювання у формі іспиту: Іспит у письмовій формі: 24/40 балів. Білет складається з 2 питань, кожне з яких оцінюється за шкалою 20 балів, що у загальному підсумку дає 40 балів. Для отримання загальної позитивної оцінки з дисципліни оцінка за іспит не може бути меншою 24 балів. У випадку, якщо студент на іспиті набрав менше 24 балів, вони не додаються до семестрової оцінки (незалежно від кількості балів, отриманих під час навчального періоду). В екзаменаційній відомості у колонці бали за іспит/екзамен ставиться 0, а в колонку «підсумкова робота з дисципліни» переноситься лише кількість балів, отриманих під час семестру. Рекомендований мінімум допуску до іспиту – 36 балів. Таким чином, підсумкова оцінка з дисципліни (мінімум 60, максимум 100 балів) складається із суми кількості балів за семестр (мінімум 36, максимум 60 балів) та екзаменаційної роботи (мінімум 24, максимум 40 балів).
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Галина Володимирівна Ільїна
Кафедра історії філософії
Філософський факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра історії філософії
Філософський факультет