Сучасні концепції міського розвитку

Освітня програма: Урбаністика та регіональний розвиток

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Сучасні концепції міського розвитку
Код дисципліни
ВК 1.1.1.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
ПР01. Застосовувати набуті теоретичні знання та практичні навички для дослідження природно- і суспільно-територіальних систем на різних рівнях просторової організації. ПР14. Формулювати наукові гіпотези, визначати актуальні аспекти у фундаментальних і прикладних напрямах досліджень, розробляти та управляти проєктами у сфері географії, природокористування, міського та регіонального розвитку. ПР15. Самостійно оцінювати ключові тренди розвитку природноі суспільно-географічних процесів для формування нових напрямів наукових досліджень.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Здобутий освітній ступінь «бакалавр» та успішне опанування дисциплін «Якість життя населення міст та регіонів», «Contemporary Debates in Human Geography (Сучасні дискусії в суспільній географії)», «Урболабораторія (Urban lab)»; 2. Знання теоретичних та прикладних основ суспільної та економічної географії, урбаністичної географії, управління розвитком регіону, міського і регіонального планування, концепції сталого розвитку; 3. Сформовані вміння кількісно і якісно аналізувати особливості природних та суспільних процесів у географічні оболонці, розробляти, керувати та управляти проектами географічної та міждисциплінарної спрямованості, оцінювати і забезпечувати якість робіт, вміти здійснювати комплексну оцінку та моніторинг ресурсів і територій, прогнозувати розвиток географічних процесів і явищ.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна сприяє розумінню логіки сучасного розвитку урбанізації як просторового феномена, що визначає головні риси організації суспільства – територіальні, економічні, соціальні та екологічні, формує системи міських поселень локального, регіонального, національного та глобального рівнів, призводить до появи нових змістів міських утворень. Курс окреслює особливості впливу глобалізаційних процесів на функціонування міст і можливі тренди їх розвитку у цьому контексті, а також аналізує гострі проблеми, що існують у міському середовищі. Аналізуються тенденції розвитку міст в умовах неоліберальної політекономічної доктрини світу. Змістовна частина 1. Міські системи в контексті глобальних світових процесів Змістовна частина ІІ. Сучасні концепції збалансованого міського розвитку
Рекомендована та необхідна література
1. Дронова О.Л. Геоурбаністика: навч. посіб. / О.Л.Дронова. – К.: ВПЦ «Київський університет», 2014. – 419 с. 2. Дронова О.Л., Нагорний Т.В. Напрямки розвитку України за різними сценаріями глобалізаційних процесів / Український географічний журнал 2021, №2, С. 20-31 3. Урбаністична Україна: в епіцентрі просторових змін: монографія / за ред.. К. Мезенцева, Я.Олійника, Н. Мезенцевої. – Київ: «Фенікс», 2017. – 438 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, аналітична творча робота, самостійні роботи, дискусія.
Методи та критерії оцінювання
Упродовж семестру, після завершення змістовних частин, проводяться тематичні контрольні роботи. Рекомендований мінімум для допуску до іспиту – 36 балів. Для студентів, які набрали сумарно меншу від 36 балів (рекомендований мінімум) кількість, обов’язковою умовою для отримання допуску до іспиту є написання рефератів за питаннями пропущених чи недостатньо засвоєних тем. Завершується дисципліна – іспитом. Максимальна кількість балів на іспиті - 40 балів. Обов’язковим для допуску до іспиту є виконання всіх творчих робіт і кейсів, успішне написання тестів, виступи з презентаціями та доповідями на семінарах.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Олена Леонідівна Дронова
Економічної та соціальної географії
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Економічної та соціальної географії
Географічний факультет