Системна нозологія

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (магістр) ДЕННА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Системна нозологія
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Вміти визначати потенційно небезпечні виробничі процеси, що можуть створювати загрозу виникнення надзвичайних ситуацій та дотримання правил безпеки життєдіяльності. Вміти узагальнювати різноманітні експериментальні дані та обґрунтовувати тезу про єдність організму людини і тварин як єдиного цілого з середовищем їхнього існування на основі знань про будову та механізми функціонування різних органів та систем організму спираючись на поглиблені знання з дисциплін професійнопрактичної підготовки.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1.Успішне опанування курсів – «Фізіологія та анатомія людини і тварин», «Фізіологія травлення та харчування», «Ендокринологія», «Гепатологія», «Фізіологія кризових станів організму”, «Фізіологія кровообігу», «Фізіологія крові і дихання», «Фізіологія ВНС» «Фізіологія видільної і статевої систем». 2.Вміти самостійно застосовувати знання з фізіології та анатомії та ін. дисциплін, працювати з науково-методичною літературою.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна “Системна нозологія” має особливе значення для вивчення етіології і патогенезу розповсюджених нозологічних форм (хвороб) на рівні морфо-функціональних систем організму людини. Фізіологічні процеси, які висвітлюються в межах навчальної дисципліни, вивчаються на молекулярному, клітинному, тканинному, органному рівні та рівні систем. Дисципліна покликана узагальнити уявлення про причини і механізми патологічних процесів в організмі людини на рівні органів і їх систем. Методи та прийоми досліджень в цій галузі можуть застосовуватись як у дослідженнях суміжних наук, так і в лікувальних закладах.
Рекомендована та необхідна література
1. Патологічна фізіологія за ред.. М.Н. Зайка і Ю.В. Биця. - К.:Вища школа,1995. – 617 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, самостійна робота, лабораторні роботи.
Методи та критерії оцінювання
- семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1 – РН 1.1; 1.2, 1.3,– 14 балів/7балів 2. Модульна контрольна робота 2 – РН 1.4, – 14балів/7балів 3. Модульна контрольна робота 3 – РН 1.5, 1.6, 2.1, – 14 балів/7балів 4. лабораторні роботи – 10/5 балів 3. Реферат РН 4.1 –8балів/4 балів - підсумкове оцінювання: у формі іспиту
Мова викладання
Українською

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Фізіології людини і тварин
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”