Риторика

Освітня програма: ОПП Релігієзнавство 2020

Структурний підрозділ: Філософський факультет

Назва дисципліни
Риторика
Код дисципліни
ВП. 3.01.03
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
-
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. До початку вивчення цього курсу студенти мають знати основні етапи та характеристики історико-культурного процесу; основні загальнонаукові теорії та методи досліджень; основні формально-логічні закони, а також основні вимоги до правильності процесу мислення. 2. Вміти збирати та інтерпретувати інформацію щодо феноменів та процесів для створення промови; правильно будувати міркування, спираючись на закони логіки та види міркувань; робити раціональні висновки з наявної інформації. 3. Володіти елементарними навичками наукового дослідження та управління інформацією; критичного ставлення до подій та явищ різноманітного характеру; використання інформативних джерел; робота з фаховою літературою.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна «Риторика» належить до переліку дисциплін вільного вибору студента та викладається у 4 семестрі бакалаврату. В межах навчальної дисципліни студенти знайомляться з предметом риторики, її завданням, теоретичними основами, модусами публічного виступу. Розгляд основних розділів риторики, а також етапів підготовки до ораторської промови, формує у студентів необхідні навички для професійної комунікативної діяльності. Розглядається поняття «стратегія оратора» та його компоненти, основні жанри ораторських промов, типи підготовки до публічного виступу, структура ораторської промови, поняття аргументації і критики. На основі модусів публічного виступу: логосу, етосу, патосу, встановлюються відповідні види аргументів. Завдяки розгляду риторичних фігур і тропів, обґрунтовується доцільність їхнього використання в ораторській промові. Визначається специфіка невербальних засобів оратора як важливого елемента при виголошенні промови.
Рекомендована та необхідна література
1. Абрамович С.Д. Чікарькова М.Ю. Риторика: Навчальний посібник. Львів: Світ, 2001. 240 с. 2. Колотілова Н.А. Риторика. К.: Центр учбової літератури, 2007. 232 с. 3. Конверський А.Є. Критичне мислення. 2-ге вид. перероб. та доп. Підручник для студентів навчальних закладів вищої освіти усіх спеціальностей. К.: Центр учбової літератури, 2020. 368 с. 4. Крикун В.Ю. Риторика. Навчальний посібник. К.: ВПЦ «Київський університет», 2019. 224 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Підсумкова кількість балів з дисципліни (максимум 100 балів) визначається як сума балів за систематичну роботу впродовж семестру з урахуванням підсумкової контрольної роботи. Залік виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру і не передбачає додаткових заходів оцінювання. Для студентів, які набрали сумарно меншу кількість балів, ніж критичний мінімум – 60 балів, передбачена співбесіда з тих питань, які винесено на залік. Таким чином, підсумкова оцінка з дисципліни (мінімум 60, максимум 100 балів) складається із суми кількості балів за семестрову роботу (мінімум 48, максимум 80 балів) та підсумкової контрольної роботи (мінімум 12, максимум 20 балів).
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Таміла Ельханівна Бауліна
Кафедра логіки
Філософський факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра логіки
Філософський факультет