Мікроекологія людини
Освітня програма: БІОЛОГІЯ (магістр) ДЕННА
Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”
Назва дисципліни
Мікроекологія людини
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Триместр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР07. Описувати й аналізувати принципи структурно-функціональної організації, механізмів регуляції та адаптації організмів до впливу різних чинників.
ПР10. Представляти результати наукової роботи письмово (у вигляді звіту, наукових публікацій тощо) та усно (у формі доповідей та захисту звіту) з використанням сучасних технологій.
ПР20. На основі поглиблених знань з природничих наук формувати уявлення про закономірності індивідуального та історичного розвитку біологічних систем на різних рівнях організації, роль системних процесів у їхньому формуванні, функціонуванні й пластичності, особливості їхньої кооперативної взаємодії, а також про системність організації живого.
ПР34. Вміти формувати систему аналізу та інтерпретації нових результатів про структурну організацію, функціонування та формування угруповань мікроорганізмів спираючись на поглиблені знання з дисциплін професійнопрактичної підготовки.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсів «Фізіологія та анатомія людини і тварин»,», «Мікробіологія», «Біохімія», «Антибіотичні препарати», «Збудники інфекційних захворювань».
2. Вміти працювати з інформаційними базами даних, самостійно опрацьовувати науково-методичну літературу.
3. Володіти елементарними навичками роботи з матеріалами та обладнанням, що використовуються в біологічній лабораторії, базовими навичками роботи зі
світлопольним мікроскопом та з лабораторними тваринами.
Зміст навчальної дисципліни
Мікробна екологія людини – це наука, що вивчає склад і функції природної мікробіоти різних біотопів людтни, взаємовідносини ендогенної мікробіоти з
макроорганізмом і оточуючим середовищем, а також взаємозв’язки між окремими компонентами мікробних ценозів у нормі та при патології. У курсі лекцій
вивчаються види взаємовідносин між мікроорганізмами та макроорганізмом, мікробіота травного тракту, шкіри, вагінального біотопу. Особлива увага приділяється формуванню мікробіоти в онтогенезі та значенню підтримання її нормо фізіологічного стану. Розглядаються етіологічні аспекти її порушення, а також засоби та методи їх профілактики та терапії. Проводиться огляд та опрацювання методів дослідження стану мікробіотити травного тракту в нормі та при різних патологічних станах не інфекційного походження.
Рекомендована та необхідна література
1. Янковський Д.С., Широбоков В.П., Димент Г.С. Інтегральна роль симбіотичної мікрофлори у фізіології людини. – К.: ТОВ «Червона рута-Турс», 2011 – 169 с.
2. Широбоков В.П., Янковский Д.С., Димент Г.С. Мікробна екологія людини з кольоровим атласом. Навчальний посібник. – К.: ТОВ «Червона рута-Турс», 2011 – 312 с.
3. Широбоков В.П., Янковский Д.С., Димент Г.С. Мікробний літопис біосфери //Світогляд. – 2010. – «3-4
4. Широбоков В.П., Янковский Д.С., Димент Г.С. Паралельні світи перетинаються //Світогляд. 2010. - - №5 (25) – с. 18-28.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції та лабораторні роботи, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
- семестрове оцінювання:
1. Модульна контрольна робота 1: РН 1.1 - 2.3 – 30 балів/15 балів
2. Модульна контрольна робота 2: РН 1.2 - 2.3 – 30 балів/15 балів
3. Реферат/доповідь: РН 1.3 - 4.1 – 12 балів/6 балів
4. Лабораторні роботи: РН 2.1 - 2.3 – 28 балів/14 балів
- підсумкове оцінювання: у формі заліку
Мова викладання
Українською
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Тетяна
Михайлівна
Сергійчук
Кафедра Мікробіології та імунології
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра Мікробіології та імунології
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”