РЕЛІГІЙНИЙ ТУРИЗМ

Освітня програма: Історичне туризмознавство

Структурний підрозділ: Історичний факультет

Назва дисципліни
РЕЛІГІЙНИЙ ТУРИЗМ
Код дисципліни
ВК 2.7
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Знати основні поняття та визначення дисципліни, стан вивчення релігійного туризму. Знати особливості структури та сутність релігійного туризму. Знати географічні центри, де зосереджені релігійні туристичні об’єкти. Вміти характеризувати та знати основні напрямки географії релігійних подорожей та їхній сучасні організаційні можливості. Вміти вільно використовувати отримані теоретичні знання у галузі релігійного туризму для створення туристичних продуктів. Прийняти і обґрунтувати рішення щодо пропозицій з використання релігійних об’єктів у туристичній сфері та нести відповідальність за пропозиції та рекомендації з розробки турпродуктів з релігійного туризму.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: - основні поняття та визначення туризмознавчих дисциплін; - основні релігії та їхні основні догмати; - основи туристичного менеджменту; - основи географії релігії. Вміти: - критично аналізувати різноманітну інформацію, самостійно підбирати літературу та працювати з джерелами; - використовувати методологію туристичних досліджень. Володіти: - здатністю до абстрактного мислення, аналізу, синтезу; - готовністю до саморозвитку, самореалізації, використання творчого потенціалу; - готовністю до публічного виступу за фахом, доводити власні висновки, пропозиції, аргументи.
Зміст навчальної дисципліни
Науковий екскурс в особливості організації туристичних подорожей з відвідування святих місць. Релігійний туризм розглядається як складова частина сучасної індустрії туризму. Досліджуються можливості соборів, мечетей, культових музеїв та духовних центрів як туристичних об'єктів. Акцентується увага на мотивуванні для відвідування того чи іншого регіону або міста, де вагому роль відіграють пам'ятники релігії. Духовно і релігійно мотивовані подорожі представлені з огляду на їхнє важливе місце у глобальному туризмі. Географія релігійних подорожей аналізується достатньо широко, адже майже усі регіони світу мають власні святині, до яких звертаються прихильники різних релігійних переконань або туристи. Мета дисципліни – сформувати у студентів необхідні знання щодо організації туристичних подорожей з відвідувань святих місць, узагальнення раніше отриманих знань у сфері туризмознавчих дисциплін, створення цілісної уяви про релігійний туризм як соціокультурний напрямок.
Рекомендована та необхідна література
Академічне релігієзнавство. – К., 2000. Історія релігії в Україні / А.М. Колодний та ін. – К., 1999. Кazmyrchuk М. Orthodox religious traditions and history of orthodox pilgrimage in Ukraine // Часопис української історії . – 2019. - № 39. – С. 72- 81. Кадацька Ю.А. Релігійний туризм в Україні. – К., 2003. Казьмирчук М. Г. Релігійний туризм: Навчально-методичний комплекс. – Київ: «ПП«КП»Укр. СІЧ», 2021. – 34 с. Казьмирчук М. Г. Співвідношення релігійного та паломницького туризму у новітніх зарубіжних дослідженнях // Гілея. –2017. – Вип. 125. - № 10. – С. 104 – 109. Любіцева О. О., Романчук О. В. Паломництво і релігійний туризм. – К., 2011. Сапєлкіна З. П. Релігійний туризм: Навчальний посібник. – К., 2009. Устименко Л. М. Основи туризмознавства. – К., 2011. Religious Tourism and Pilgrimage Management: An International Perspective. – UK, 2015.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Формування необхідних знань з організації релігійного туризму. У результаті вивчення курсу студенти повинні засвоїти основні поняття та визначення дисципліни; всебічно аналізувати основні наукові праці щодо дослідження релігійного туризму; зрозуміти місце релігійного туризму в системі глобального туризму; вміти представити та презентувати релігійні об’єкти як туристичні атракції, а також характеризувати основні напрямки географії релігійних подорожей та їхній сучасні організаційні можливості.
Методи та критерії оцінювання
-семестрове оцінювання: Контрольна робота з тем ЗМ (тест). Письмове завдання з перевірки самостійної роботи. Оцінювання роботи під час семінарського заняття. Підсумкова контрольна робота (залік). Примітка: максимальний бал / пороговий бал для отримання позитивної оцінки. -підсумкове оцінювання – залік.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Марія Григорівна Казьмирчук
Кафедра етнології та краєзнавства
Історичний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра етнології та краєзнавства
Історичний факультет