МЕМОРІАЛЬНИЙ ТА НОСТАЛЬГІЧНИЙ ТУРИЗМ
Освітня програма: Історичне туризмознавство
Структурний підрозділ: Історичний факультет
Назва дисципліни
МЕМОРІАЛЬНИЙ ТА НОСТАЛЬГІЧНИЙ ТУРИЗМ
Код дисципліни
ВК 2.5
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Знати основні поняття та визначення дисципліни, стан вивчення меморіального та ностальгічного туризму.
Знати особливості функціонування меморіального та ностальгічного туризму як складової культурно-пізнавального туризму.
Знати тематичні можливості основних світових та вітчизняних меморіальних та ностальгічних місць з точки зору використання у туризмі.
Вміти характеризувати та знати основні напрямки меморіальних та ностальгічних подорожей та їхній сучасні організаційні можливості.
Вміти вільно використовувати отримані теоретичні знання у галузі меморіального та ностальгічного туризму для створення туристичних продуктів.
Прийняти і обґрунтувати рішення щодо пропозицій з використання меморіальних та ностальгічних об’єктів у туристичній сфері та нести відповідальність за пропозиції та рекомендації з розробки турпродуктів з меморіального та ностальгічного туризму.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: основні поняття та визначення туризмознавчих дисциплін; основні історико-культурні пам’ятки та об’єкти; основи туристичного менеджменту.
Вміти: критично аналізувати різноманітну інформацію, самостійно підбирати літературу та працювати з джерелами; використовувати методологію туристичних досліджень.
Володіти: здатністю до абстрактного мислення, аналізу, синтезу; готовністю до саморозвитку, самореалізації, використання творчого потенціалу; готовністю до публічного виступу за фахом, доводити власні висновки, пропозиції, аргументи.
Зміст навчальної дисципліни
Представлено науковий аналіз сукупності теоретико-методологічних та прикладних аспектів організації меморіального та ностальгічного туризму. Меморіальні пам’ятники, пам’ятні місця, меморіали та ностальгічні місця розглядаються з точки зору їх використання у туризмі, тобто як туристичні атракції. Показується взаємозв’язок меморіального та ностальгічного туризму з новими (спеціальними) видами туризму та аналізуються вітчизняні та зарубіжні дослідження щодо них. Акцентується увага на всебічному дослідженні аудиторії меморіального та ностальгічного туризму, розглянуто потенціальні меморіальні місця та місця історичного проживання туристів як туристичні атракції України та світу.
Мета дисципліни – сформувати у студентів системну уяву з організації туристичних подорожей до меморіальних місць та на місця свого історичного проживання, узагальнення раніше отриманих знань у сфері туризмознавчих дисциплін, створення цілісної уяви про меморіальний та ностальгічний туризм як соціокультурний напрямок.
Рекомендована та необхідна література
Сучасні різновиди туризму, 2011. Чорненька Н. Ностальгічний туризм як окремий напрям у туризмі: поняття, функції, ознаки //Вісник Львівського університету: Сер.: Географічна. – 2013. – Вип. 43. – Ч.1. Вуйцик О.І. Розвиток сентиментального (ностальгійного) туризму в Україні //Географія. Економіка. Екологія. Туризм. – Ніжин, 2009. – Вип. 3. Дутчак О., І. Калуцький Теоретико–методологічні проблеми українського етнотуризму в контроверсійному баченні науковців // Гілея: науковий вісник. – К., 2013. – Вип. 73 (№ 6). Дутчак О. Теоретико-методологічні проблеми українського етнотуризму: історіографія // Вісник Прикарпатського університету. Історія. – 2013. – № 23/24. Davies P. «Nostalgia tourism» uncovered as new trend [Електронний ресурс]. – Режим доступу: доступу: http:// www.travelmole.com/news_feature.php?id=1124918. Сайт туризму катастроф (англ. мова). [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.disastertourism.co.uk/disaster-tourism.html
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Формування необхідних знань з організації меморіального та ностальгічного туризму. У результаті вивчення курсу студенти повинні засвоїти основні поняття та визначення дисципліни; всебічно аналізувати основні наукові праці щодо дослідження меморіального та ностальгічного туризму; зрозуміти місце меморіального та ностальгічного туризму в системі культурно-пізнавального, культурно-історичного та міжнародного туризму; отримати навички презентації меморіальних та ностальгічних об’єктів як туристичних атракцій; а також набути досвіду характеристики основних напрямків меморіальних та ностальгічних подорожей та їхні сучасні організаційні можливості.
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: Контрольна робота з тем ЗМ (тест). Письмове завдання з перевірки самостійної роботи. Оцінювання роботи під час семінарського заняття. Примітка: максимальний бал / пороговий бал для отримання позитивної оцінки. Підсумкове оцінювання: форма оцінювання – екзамен; максимальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом – 40 балів; оцінюються такі результати навчання студента: вміння використовувати основні особливості об’єктів меморіального та ностальгічного туризму для створення туристичних продуктів, вміння презентувати меморіальні та ностальгічні об’єкти як туристичні атракції. Форма проведення екзамену – письмова, види завдань – завдання, які потребують розгорнутих відповідей; мінімальний пороговий рівень екзаменаційної оцінки, за якої іспит вважається складеним – 24 бали. Необхідна умова допуску до екзамену: студент не допускається до екзамену, якщо під час семестру набрав менше ніж 20 балів. Рекомендований мінімум допуску до екзамену 36 балів.
Мова викладання
українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Марія
Григорівна
Казьмирчук
Кафедра етнології та краєзнавства
Історичний факультет
Історичний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра етнології та краєзнавства
Історичний факультет