Біофізика складних систем 7 семестр
Освітня програма: Електроніка та інформаційні технології в медицині
Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем
Назва дисципліни
Біофізика складних систем 7 семестр
Код дисципліни
ВБ.1.14
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
Студент повинен знати загальні фізичні, фізико-хімічні та біофізичні закономірності, що лежать в основі життєдіяльності живих організмів, основні фізичні принципи та підходи до вивчення процесів у живій природі, пояснити основні принципи сучасних біофізичних методів дослідження та ідентифікації біомолекул, проводити енергетичний аналіз деяких біологічних процесів, проводити математичну та комп’ютерну обробку медико-біологічної інформації.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Загальна середня освіта. Базові знання на рівні програми загальноосвітньої школи з Фізики.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна Біофізика складних систем складається із двох змістовних модулів №1 «Термодинаміка біологічних процесів» та №2 «Молекулярна біофізика». В першому з них вивчаються основні біофізичні закономірності, що лежать в основі життєдіяльності живих організмів, в другому - біофізика процесів, що відбуваються в біологічних системах.
Рекомендована та необхідна література
1. Костюк П. Г., Костюк О. П., Лук’янець О. О. Іони кальцію у функції мозку – від фізіології до патології.К.: Наук. Думка, 2005. – 197 с.
2. Костюк П.Г., Костюк О.П., Лук'янець О.О. Внутрішньоклітинна кальцієва сигналізація: структури та функції К.: Наук. Думка, 2010. – 176 с.
3. Власенко Р. С. та і. Фізіологія: Короткий курс: навч. посіб. для мед. і фармац. ВНЗ. -2-е вид., допов. і перероб. Вінниця: Нова Кн., 2019. – 390 с.
4. Боярчук О. Д. Анатомія та еволюція нервової системи: підруч. для студ. вищ. навч. закл. /
О. Д. Боярчук ; Держ. закл. «Луган. нац.. ун-т імені Тараса Шевченка» – Луганськ: Вид-во ДЗ «ЛНУ імені Тараса Шевченка», 2014. – 395 с.
5. Біологічні мембрани: методи дослідження структури та функцій: Навчальний посібник / Остапченко Л.І., Михайлик І.В. - К.: ВПЦ "Київський університет", 2006. – 215 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: Навчальна дисципліна має два змістовні модулі, кожний з яких оцінюється по 30 балів. Підсумкове оцінювання (у формі заліку): форма заліку – письмово-усна. Залік складається з 2 питань (по 15 балів) та задачі, яка оцінюється до 10 балів.
Всього за залік можна отримати від 0 до 40 балів. Умовою досягнення позитивної оцінки за дисципліну є отримання не менш ніж 60 балів, оцінка за залік не може бути меншою 24 бали.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Людмила
Миколаївна
Гріщенко
Кафедра медичної радіофізики
Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем
Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра медичної радіофізики
Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем