Фітопатологія

Освітня програма: Ландшафтний дизайн та озеленення (бакалавр)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Фітопатологія
Код дисципліни
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР03 Володіти знаннями в області фундаментальних наук (екології, ботаніки, дендрології, фізіології рослин, генетики та селекції декоративних рослин, ґрунтознавства міських екосистем, агротехніки вирощування декоративних рослин, проектування, формування та експлуатації компонентів садово-паркових об’єктів, захисту декоративних рослин від шкідників та хвороб, механізації садово-паркових робіт і т. інше) в обсязі, необхідному для спеціалізованої професійної роботи у галузі садово-паркового господарства. ПР04 Володіти методами спостереження, опису, ідентифікації, класифікації, селекції, мікроклонального розмноження, культивування декоративних рослин та рослинних садово-паркових угруповань, для підтримання їх декоративності, стійкості та стабільності за різних умов.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати будову вегетативних органів рослин, основи фізіології рослин, дендрології, мікробіології, ентомології. 2. Вміти визначати типи рослинних тканин, відхилення у морфології рослин, порушення фізіологічних процесів у деревних, кущових і квіткових рослин. 3. Володіти елементарними навичками роботи з світловим мікроскопом, виготовлення тимчасових препаратів; збирання та обробки матеріалу у польових та лабораторних умовах.
Зміст навчальної дисципліни
В курсі розглядаються еволюція паразитизму у мікроорганізмів, аспекти взаємодії рослин і патогенів, фактори атаки патогенів, головні групи та типи хвороб деревних, кущових і квіткових рослин, їх вплив на стан, стійкість, продуктивність зелених насаджень та їхні захисні санітарно-гігієнічні властивості, а також сучасні засоби та методи захисту об'єктів садово-паркового господарства.
Рекомендована та необхідна література
1. Фундаментальная фитопатология / под ред. Ю.Т. Дьякова. – М.: КРАСАНД, 2012. – 512 с. 2. Цилюрик А.В., Шевченко С.В. Лісова фітопатологія. – К.: КВІЦ, 2008. – 464 с. 3. Цилюрик А.В., Шевченко С.В. Лісова фітопатологія. Практикум.-Корсунь-Шевченківський: Поліграфічний центр «Ірена», 1999. – 203 с. 4. Гойчук А.Ф., Решетник Л.Л. Лісова фітопатологія у визначеннях, рисунках, схемах. Вид. 2-е, перероб. і доповн. – Житомир: Полісся, 2010. – 186 с. 5. Довідник з захисту рослин. / під ред. М.П. Лісового. – К.: Урожай, 1999. – 580 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція; лабораторна робота; самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Поточне оцінювання: 1. Контрольна робота з 1 –ї теми: РН 1.1.- РН 1.3. – 20 балів/10 балів. 2. Контрольна робота з 2 –ї теми: РН 1.1.- РН 1.3. – 20 балів/10 балів. 3. Звіт з лабораторних робіт з 1 –ї і 2 –ї тем: РН 1.1.- РН 3.2. – 10 балів/5 балів. 4. Оформлення і здача гербарію: РН 2.2., РН 3.1., РН 3.2. – 10 балів/5 балів. Семестровий контроль у формі іспиту:
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Біології рослин
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”