КОМП'ЮТЕРНІ ТЕХНОЛОГІЇ
Освітня програма: Інформаційна безпека телекомунікаційних систем і мереж (на базі диплому мол.спец.)
Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем
Назва дисципліни
КОМП'ЮТЕРНІ ТЕХНОЛОГІЇ
Код дисципліни
ОК 12
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Студент повинен знати основні комп’ютерні технології обробки сигналів, в тому числі особливості вводу та виводу; сучасний стан розвитку апаратної архітектури засобів програмної обробки інформації; основи алгоритмізації обробки даних, автоматизації вимірювання та керування; принципи обміну даними у телекомунікаційних системах та реалізації розподілених систем; базові методи роботи у САПР як у 2D; так і у 3D режимірастрове та об’єктне представлення зображення у комп’ютері, в тому числі даних креслення; основні методи програмного захисту даних в телекомунікаційних системах. Студент повинен вміти виконувати моделювання у САПР електронної схеми малого рівня складності; виконати програмування системи автоматизації вимірювання та керування; виконувати у САПР розробку деталі та вузла з 2-4 деталей.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Навчальна дисципліна базується знаннях повної загальної середньої освіти. Використовується також знання з дисципліни «Програмування», яка викладається в попередньому семестрі. Попередні вимоги: 1. Знати основи алгоритмізації та вміти реалізувати багатофайловий проект консольного застосунку. 2. Вміти запускати прикладні програмні засоби та керувати ними на основі графічного інтерфейсу користувача, орієнтуватись в файловій системі довільної ОС, знаходити інформацію в Інтернеті. 3. Володіти елементарними навичками роботи з засобами вводу даних комп’ютера (клавіатура, миша).
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Комп’ютерні технології» орієнтується на вивчення сучасних технологій використання комп’ютерної обробки інформації в інженерії. Дисципліна включає в себе теоретичне та практичне навчання у галузі комп’ютерної та інженерної графіки, акценти при вивченні інженерної графіки зроблені на використанні САПР у 3D проектуванні. Розглядається також моделювання радіотехнічних схем, алгоритмізація засобів автоматизації вимірювання та керування, сучасні погляди на забезпечення високої ефективності та безпеки систем обробки даних, в тому числі розподілених.
Рекомендована та необхідна література
1. Кононов М.В. Комп'ютерні технології. - К.: Київський університет, 2019.- 281 с. (http://rex.knu.ua/wp/wp-content/uploads/2019/11/Kononov_Computer_techologies.pdf) 2. Тотосько О.В., Микитишин А.Г., Стухляк П.Д. Комп'ютерна графіка Тернопіль: Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2017. 304 с. (http://elartu.tntu.edu.ua/bitstream/lib/22337/1/Komp_graf_knyga_1.pdf) 3. Горяінова О.В., Семенова-Куліш В.В. Робота в системі компас-3D.Харків, 2014.– 205 с. (http://lib.kart.edu.ua/bitstream/123456789/2467/1/Навчальний%20пос ібник.pdf) 4. Веремій Ю.П., Кононов М.В. Програмна автоматизація вимірювань. -К.: Київський університет, 2019.- 33 с. (https://rex.knu.ua/wp/wp-content/uploads/2019/11/Veremii_Kononov_Automation.pdf) 5. Гордєєв О.О., Гордєєва Д.В., Колдовський М.В. Комп`ютерні мережі. –Суми : ДВНЗ "УАБС НБУ", 2011. – 250.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні роботи, самостійні індивідуальні роботи
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: контроль здійснюється за таким принципом. Навчальний семестр має два змістові модулі: Загальне оцінювання протягом семестрів виконується за сумою оцінювання результатів лабораторних робіт. Обов’язковим для допуску до іспиту є виконання лабораторних робіт кожного з модулів з сумарною оцінкою не менше 15 балів (з 30). Оцінка за виконання самостійної роботи дозволяє компенсувати недобір балів за модуль, надлишкові бали (більше 30 за модуль) відкидаються. Підсумкове оцінювання у формі іспиту; форма іспиту – письмово-усна. Всього за іспит можна отримати від 0 до 40 балів. Умовою досягнення позитивної оцінки за дисципліну є отримання загальної суми балів (за семестрове оцінювання та іспит разом) не менш ніж 60 балів, при цьому оцінка за іспит не може бути меншою 15 балів.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Михайло
Володимирович
Кононов
Кафедра радіотехніки та радіоелектронних систем
Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем
Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра радіотехніки та радіоелектронних систем
Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем