ДИНАМІКА ФОНДОВОГО РИНКУ

Освітня програма: Еконофізика

Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем

Назва дисципліни
ДИНАМІКА ФОНДОВОГО РИНКУ
Код дисципліни
ВБ.1.08
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Студент повинен знати сутність, характерні ознаки та класифікацію фондового ринку, особливості та форми регулювання діяльності учасників фондового ринку; методи аналізу динаміки фондового ринку; особливості надання фінансових послуг на ринку цінних паперів; інновації на фондовому ринку . Студент повинен вміти використовувати законодавчі та нормативні документи з питань організації діяльності фондового ринку; на основі статистичної інформації проводити комплексний аналіз динаміки розвитку фондового ринку; здійснювати порівняльну характеристику різних видів цінних паперів; сформувати оптимальний портфель цінних паперів залежно від інвестиційної політики; володіти сучасним інструментарієм трейдингу на фондових біржах.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Попередні вимоги: 1) знати зміст дисциплін «Економічна теорія», «Макроекономіка», «Мікроекономіка», «Теорія імовірності і математична статистика», «Фінанси», «Макроекономічна статистика», «Основи програмування», «Методи обробки даних». 2) вміти аналізувати причинно-наслідкові зв’язки розвитку окремих сегментів фондового ринку, здійснювати фінансово-статистичні розрахунки за допомогою сучасного програмного забезпечення, проводити пошук, обробку та аналізу інформації з різних джерел за допомогою сервісів бізнес - аналітики, що забезпечують швидкий доступ до великих масивів даних ( Bіg Data), готувати презентації в програмі MS Рower Рoint. Володіти аналітичним інструментарієм математико - статистичного моделювання та прогнозування, методами системного та фінансового аналізу щодо діяльності учасників фондового ринку ; володіти навичками публічних виступів.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна присвячена вивченню теоретичних та організаційних засад функціонування фондового ринку , дослідженню його структури, з’ясуванню ключових векторів розвитку. Студенти повинні набути універсальні знання щодо основних засад фондового ринку та сучасних тенденцій його розвитку; методів аналізу ринку цінних паперів та особливостей регулювання діяльності учасників фондового ринку. В курсі передбачено використання аналогій між рівняннями, що застосовуються в економіці, і рівняннями окремих фізичних процесів (гідродинаміка – «потік» грошей, температура – вартість, фазовий перехід – «обвал» ринку тощо.). Знання, здобуті студентами в результаті вивчення цієї дисципліни, можуть бути використані для організації власного бізнесу, ефективного управління портфелем ЦП, стануть у нагоді при виборі напряму подальшої професійної спеціалізації: у банківському секторі, інституціях фондового ринку, інвестиційних фондах, у галузі прикладної фізики, а також новітніх комбінованих напрямках, що швидко розвиваються.
Рекомендована та необхідна література
1. Васильченко З.М. Розвиток ринку фінансових деривативів як інструментів ризикменеджменту: світовий та національний аспекти Финансовые услуги: наук.-практ. збірник. Київ, 2017. Вип. 2. С. 2-5. 2. Діяльність банків на ринку цінних паперів; Діяльність з організації торгівлі на фондовому ринку // Термінологічний словник з питань запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму, фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення та корупції / А. Г. Чубенко, М. В. Лошицький, Д. М. Павлов, С. С. Бичкова, О. С. Юнін. — Київ : Ваіте, 2018. — С. 219; 220. 3. Державне регулювання інвестиційного процесу в умовах функціонування ринку цінних паперів: монографія / П. О. Куцик, М. Я. Вірт, І. В. Гончарук та ін.; Львів: ЛКА, 2014. – 296 с. 4. Іскренко Л.П., Кіров Б.С. Інтернет-трейдінг та проблеми його ліквідності на фондовому ринку України. Економіки та Фінанси. №3, 2012
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, лабораторні заняття, консультації, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: семестрову кількість балів формують бали, отримані студентом у процесі засвоєння матеріалу з усіх тем курсу та виконання аналітично-розрахункових робіт. Підсумкове оцінювання у формі екзамену, форма екзамену – письмова Умовою досягнення позитивної оцінки за дисципліну є отримання не менш ніж 60 балів, оцінка за іспит не може бути меншою 24 бали.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра страхування, банківської справи та ризик-менеджменту
Економічний факультет