СОЦІАЛЬНІ ПРАКТИКИ СУЧАСНОЇ КУЛЬТУРИ

Освітня програма: ОПП Культурологія 2020

Структурний підрозділ: Філософський факультет

Назва дисципліни
СОЦІАЛЬНІ ПРАКТИКИ СУЧАСНОЇ КУЛЬТУРИ
Код дисципліни
ВБ 2.3
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
2. Аналізувати, коментувати, узагальнювати, наукові та аналітичні тексти культурологічного характеру. 4. Знати та розуміти теоретичні підходи до визначення культури, її проявів та форм існування. 6. Виявляти, перевіряти та узагальнювати інформацію щодо різноманітних контекстів культурної практики, визначати ступінь їх актуальності із застосуванням релевантних джерел, інформаційних, комунікативних засобів та візуальних технологій. 16. Визначати, формулювати та аргументувати власну громадянську та професійну позицію щодо актуальних суспільних питань.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. До початку вивчення цього курсу студенти мають знати основні здобутки матеріальної та духовної культури, їхні суттєві риси; етапи та характеристики історико-культурного процесу; основи етики, естетики, соціології культури; базові культурологічні поняття та категорії; основні культурологічні теорії та методи культурологічних досліджень, у т.ч. методи філософії культури, культурної антропології, соціології культури. 2. Вміти збирати та інтерпретувати інформацію щодо феноменів та явищ культури, культурних процесів та подій; пояснювати сутність феномену культури, її роль у людському житті; застосовувати поняттєво-категоріальний апарат теоретичної культурології для дослідження проявів повсякденного життя. 3. Володіти елементарними навичками роботи з консолідованою інформацією, а саме, отримувати та аналізувати інформацію з різних джерел та системно інтегрувати різнотипні інформаційні ресурси.
Зміст навчальної дисципліни
Частина 1. Якісна зміна соціогуманітарної методології: «культурний поворот» серед ряду інших методологічних «поворотів». Культурологія в світлі практичного та культурного поворотів в соціально-гуманітарному та філософському знанні. Поняття «практика» в методологічному арсеналі соціально-гуманітарного знання (своєрідність культурної соціології). Методологічна спроможність концепту «практики» для культурологічних досліджень. Концептуальні репрезентації теорій практик. Теорія практик П. Бурд’є. Частина 2. Університет як культурна практика. Університет як культурна практика в добу Середньовіччя. Університет в Ранньому Модерні. Університет Модерну як інституція культури. Університет і літературна культура. Університет в добу Постмодерну
Рекомендована та необхідна література
Соколова Л. Культурні практики в сучасному суспільстві: теоретичні підходи та емпіричні виміри – К.2018 – 334 с.; Візуальні дослідження у контексті теорії та історії культури: навч. посіб. / І. І. Маслікова, О. Ю. Павлова, А. М. Тормахова та ін.; заг. ред. В. І. Панченко. Київ: ВПЦ "Київський університет", 2021. – 581 с.; Академічна чесність як основа сталого розвитку університету /за заг. ред. Т. В. Фінікова, А. Є. Артюхова. Київ : Таксон, 2016. -234 с.; Бойченко Н. М. Сучасний університет: ціннісно-етичний вимір. Монографія. Київ : Видавництво Промінь, 2015. -295 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
1. 1. Усна доповідь, доповнення та участь в дискусіях на семінарах :– 19/34 балів. 2. Самостійна робота 1 (конспект першоджерел): – 5/10 балів 3. Самостійна робота 2: – 12/18 балів 4. Самостійна робота 3: – 12/18 балів 5. Підсумкова контрольна робота: – 12/20 балів Підсумкове оцінювання у формі заліку: підсумкова оцінка з дисципліни (мінімум 60, максимум 100 балів) складається із суми кількості балів за семестрову роботу (мінімум 48, максимум 80 балів) та підсумкової контрольної роботи (мінімум 12, максимум 20 балів).
Мова викладання
Українська