Телекомунікаційні мережі
Освітня програма: Інформаційна безпека телекомунікаційних систем і мереж (на базі диплому мол.спец.)
Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем
Назва дисципліни
Телекомунікаційні мережі
Код дисципліни
ВБ 2.06
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
7
Результати навчання
Ознайомлення студентів із основними методами та моделями, які застосовуються у фізичній та телекомунікаційні науці, фізичними та телекомунікаційними поняттями, що вивчаються та ілюструються застосуваннями при дослідженні та розробці радіотехнічних засобів, виробництві та обслуговуванні приладів, систем і вузлів для генерації, формування, управління, випромінювання, прийому та обробки сигналів у телекомунікаційних мережах в дротовому/бездротовому каналі та їх архітектурі.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Вміти: запускати прикладні програмні засоби та керувати ними на основі графічного інтерфейсу користувача, орієнтуватись в файловій системі довільної ОС. Знати: базові принципи побудови телекомунікаційних систем; принципи обміну даними у телекомунікаційних системах та реалізації розподілених систем; основні телекомунікаційні та мережеві технології та тенденції їх розвитку; принципи забезпечення інформаційної безпеки.
Зміст навчальної дисципліни
Топологія мереж. Мережеве програмне забезпечення. Довідкові моделі TCP/IP & OSI. Фізичний рівень та рівень каналу передачі даних. Протоколи та мережа в моделі TCP / IP. Теоретичні основи передачі даних. Канальний рівень та мережевий рівень. Протоколи TCP, UDP, DNS та деякі важливі концепції. Телефонні та передавальні системи. Мобільний зв'язок – GSM. Мережева архітектура GSM. Мобільні радіосистеми. Дизайн стільникової концепції-системи. Маломасштабне багатопроменеве поширення. Ефекти завмирання внаслідок поширення затримки з багатопроменевою затримкою. Мережева інфраструктура та елементи LTE. Архітектура мережі та протоколи. Доступ до низхідного каналу зв'язку. Фізичний шар в LTE.
Рекомендована та необхідна література
1) Andreas F. Molisch. Wireless Communications: From Fundamentals to Beyond 5G. - 3 rd ed. // ISBN: 978-1-119-11720-9/ 2022/ Wiley-IEEE Press. 1008 Pages.
2) Harri Holma and Antti Toskala. LTE for UMTS: OFDMA and SC-FDMA Based Radio Accsess. // ISBN 978-0-470-99401-6/2009/ Wiley-IEEE Press. 450 Pages.
3) Freeman, Roger L. Fundamentals of telecommunications / by Roger L. Freeman. – 2nd ed. // ISBN 0-471-71045-8 (cloth)/2005/ Wiley-IEEE Press. 705 Pages.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції – 60 год, лабораторні роботи - 28 год, практичні заняття - 16 год, консультації - 1 год, самостійна робота - 105 год, всього – 210 год.
Методи та критерії оцінювання
Загальне оцінювання протягом семестрів виконується за сумою оцінювання результатів виконання лабораторних робіт – максимум 40 балів у 4 семестрі та 60 балів у 5 семестрі, індивідуальних розрахунково-графічних робіт (РГР) за матеріалами практичних занять у 4 семестрі – максимум 5 балів. Іншою формою контролю у 4 семестрі є написання письмової контрольної роботи (ПКР) за матеріалами практичних занять – максимум 15 балів. Загалом, кожен семестр оцінюється, максимум до 60 балів. Четвертий семестр закінчується заліком, а п’ятий - іспитом. Максимальна оцінка яка може бути отримана під час заліку (іспиту) - 40 балів.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Муштак
Таліб
Аль Шурайфі
Кафедра радіотехніки та радіоелектронних систем
Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем
Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра радіотехніки та радіоелектронних систем
Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем