Практика з дослідження радіоелектронних пристроїв телекомунікацій (4 семестр)
Освітня програма: Інформаційна безпека телекомунікаційних систем і мереж
Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем
Назва дисципліни
Практика з дослідження радіоелектронних пристроїв телекомунікацій (4 семестр)
Код дисципліни
ВБ 2.13
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
Опанування студентами практичних навичок розробки та виготовлення друкованих плат. А також, отримання досвіду налагодження електронних пристроїв та роботи з контрольно-вимірювальними приладами.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Практика з дослідження радіоелектронних пристроїв телекомунікацій передбачає попереднє опанування студентами курсу «Компонентна база радіоелектронних засобів». Додаткові вимоги: мати базові навички користування ПК.
Зміст навчальної дисципліни
Вивчення принципу побудови друкованих плат у програмі Sprint Layout та САПР KiCAD на прикладі схеми мультивібратора. Виготовлення та налагодження друкованої плати. Індивідуальне завдання на розробку друкованої плати. Робота з контрольно-вимірювальними приладами.
Рекомендована та необхідна література
1) https://ru.wikibooks.org/wiki/KiCad
2) Фiзико-теоретичнi основи проєктування радіоелектронної апаратури. [Електронний ресурс]: навч. посіб. для студ. спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» В.Г. Губар, І.О. Адаменко. – Київ: КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2020. – 221 с.
3) Панфілов І.П. Компонентна база радіоелектронної апаратури: навч. посіб.; модуль 2. / Панфілов І.П., Савицька М.П., Флейта Ю.В. – Одеса: ОНАЗ ім. О.С. Попова, 2013. – 192 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Практика з дослідження радіоелектронних пристроїв телекомунікацій передбачає повний цикл розробки та налагодження двох друкованих плат: перша розробляється шляхом повного повторення дій викладача, а друга друкована плата виготовляється студентом самостійно - згідно індивідуального завдання. У кінці практики передбачається написання та захист звіту.
Методи та критерії оцінювання
Практика поділяється на два логічних модулі: у першому студенти виготовляють та налаштовують друковану плату повторюючи дії викладача - ця частина може бути оцінена до 30 балів. У другому модулі студенти отримують індивідуальне завдання і, згідно з ним, самостійно виготовляють та налаштовують друковану плату. за результатами другого модуля пишеться звіт, за захист якого можна отримати до 70 балів. Оцінка за практику є сумою оцінок за перший і другий модулі.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Сергій
Олександрович
Фесенко
Кафедра радіотехніки та радіоелектронних систем
Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем
Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра радіотехніки та радіоелектронних систем
Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем