Практика з дослідження радіоелектронних пристроїв телекомунікацій (4 семестр)

Освітня програма: Інформаційна безпека телекомунікаційних систем і мереж

Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем

Назва дисципліни
Практика з дослідження радіоелектронних пристроїв телекомунікацій (4 семестр)
Код дисципліни
ВБ 2.13
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
Опанування студентами практичних навичок розробки та виготовлення друкованих плат. А також, отримання досвіду налагодження електронних пристроїв та роботи з контрольно-вимірювальними приладами.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Практика з дослідження радіоелектронних пристроїв телекомунікацій передбачає попереднє опанування студентами курсу «Компонентна база радіоелектронних засобів». Додаткові вимоги: мати базові навички користування ПК.
Зміст навчальної дисципліни
Вивчення принципу побудови друкованих плат у програмі Sprint Layout та САПР KiCAD на прикладі схеми мультивібратора. Виготовлення та налагодження друкованої плати. Індивідуальне завдання на розробку друкованої плати. Робота з контрольно-вимірювальними приладами.
Рекомендована та необхідна література
1) https://ru.wikibooks.org/wiki/KiCad 2) Фiзико-теоретичнi основи проєктування радіоелектронної апаратури. [Електронний ресурс]: навч. посіб. для студ. спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» В.Г. Губар, І.О. Адаменко. – Київ: КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2020. – 221 с. 3) Панфілов І.П. Компонентна база радіоелектронної апаратури: навч. посіб.; модуль 2. / Панфілов І.П., Савицька М.П., Флейта Ю.В. – Одеса: ОНАЗ ім. О.С. Попова, 2013. – 192 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Практика з дослідження радіоелектронних пристроїв телекомунікацій передбачає повний цикл розробки та налагодження двох друкованих плат: перша розробляється шляхом повного повторення дій викладача, а друга друкована плата виготовляється студентом самостійно - згідно індивідуального завдання. У кінці практики передбачається написання та захист звіту.
Методи та критерії оцінювання
Практика поділяється на два логічних модулі: у першому студенти виготовляють та налаштовують друковану плату повторюючи дії викладача - ця частина може бути оцінена до 30 балів. У другому модулі студенти отримують індивідуальне завдання і, згідно з ним, самостійно виготовляють та налаштовують друковану плату. за результатами другого модуля пишеться звіт, за захист якого можна отримати до 70 балів. Оцінка за практику є сумою оцінок за перший і другий модулі.
Мова викладання
Українська