Художня культура України в контексті європейської мистецької парадигми

Освітня програма: ОНП Культурологія 2020

Структурний підрозділ: Філософський факультет

Назва дисципліни
Художня культура України в контексті європейської мистецької парадигми
Код дисципліни
ВБ 2.4
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 1. Розуміти специфіку та особливості реалізації культурних ідей, образів, та смислів, а також критично оцінювати можливості їхньої інтерпретації для розв’язання суспільно-значимих проблем. ПРН 2. Аналізувати, коментувати, узагальнювати, наукові та аналітичні тексти культурологічного характеру. ПРН 4. Аналізувати культурні права та свободи людини, форми та механізми їхньої ідентифікації, інкультурації, культурної адаптації з врахуванням регіональної специфіки ПРН 6. Виявляти, перевіряти та узагальнювати інформацію щодо різноманітних контекстів культурної практики, визначати ступінь їх актуальності із застосуванням релевантних джерел, інформаційних, комунікативних засобів та візуальних технологій. ПРН 7. Оцінювати історичні здобутки та новітні досягнення культурології.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Вміти збирати та інтерпретувати інформацію щодо феноменів та явищ культури, культурних процесів та подій; самостійно аналізувати твори різних видів мистецтва; орієнтуватися в жанрах та типах художньої культури. Володіти навичками побудови плану еволюції мистецтва від первісного суспільства до наших днів; самостійного пошуку матеріалу про художню культуру різних історичних періодів.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна «Художня культура України в контексті європейської мистецької парадигми» знайомить студентів із основними етапами розвитку художньої культури. Світова культура розглядається як цілісна система, одним з компонентів якої є мистецтво. Аналізується роль художнього образу у мистецтві, висвітлюються основні художні стилі в історії світової та вітчизняної художньої культури, окреслюються підвалини герменевтики мистецтва. Досліджується трансформація образу людини в художній культурі України та Європи: від первісної культури до другого десятиліття XХІ століття. Приділено увагу ролі релігійного світогляду на формування художнього образу в мистецтві України та Європи та презентацію природи в художніх образах різних історичних епох (український вимір та європейський контекст).
Рекомендована та необхідна література
1. Безклубенко С.Д. Мистецтво: терміни та поняття: Енциклопедія. Київ: Інститут культурології НАМ України, 2010. - І т. - 218 с. 2. Безклубенко С.Д. Мистецтво: терміни та поняття: Енциклопедія. Київ: Інститут культурології НАМ України, 2010. - ІІ т. 256 с. 3. Культурологія: підручник для студентів вищих навчальних закладів / кол. авторів; за ред. А.Є.Конверського. Харків: Фоліо, 2013. – 863 с. 4. Лекції з історії світової та вітчизняної культури. Навч. посібник. Вид. 2-ге, перероб. і доп./ За ред. проф. А. Яртися та проф. В. Мельника. —Львів: Світ, 2005. 5. Українська культура в європейському контексті / Ю.П.Богуцький, В.П.Андрущенко, Ж.О.Безвершук, Л.М.Новохатько. - К.: Знання, 2007. - 679 с. 6. Українське мистецтво Крвавич Д.П., Овсійчук В.А., Черепанова СО. Українське мистецтво: Навч. посібн.: У 3 ч. /Передмова проф. В.Скотного. — Ч.І. — Львів: Світ, 2003. — 256 с
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання семестрової роботи: 1. Самостійна робота №1 (конспект першоджерел): 8 / 10 балів Самостійна робота №2 (аналітична робота): 16 / 30 балів 2. Контрольна робота: 12 / 20 балів Семестрову кількість балів формують бали, отримані студентом у процесі засвоєння матеріалу з усіх (двох) частин навчальної дисципліни. Загальна семестрова оцінка складаються із балів, отриманих за 1) самостійну роботу (конспект першоджерел, аналітичну роботу), 2) контрольну роботу: - в максимальному вимірі 60 балів - в мінімальному вимірі 36 балів Підсумкове оцінювання у формі іспиту: Іспит у письмовій формі - 24 / 40 балів Екзаменаційне оцінювання відбувається в письмовій формі. Білет складається з 2 питань, кожне з яких оцінюється за шкалою 20 балів, що в загальному підсумку дає 40 балів за іспит.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Ганна Петрівна Бежнар
Кафедра української філософії та культури
Філософський факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра української філософії та культури
Філософський факультет