Архітектура сучасних інформаційних систем

Освітня програма: Комп'ютерні науки (Бакалавр)

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
Архітектура сучасних інформаційних систем
Код дисципліни
ВК 2.5
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Використовувати інструментальні засоби розробки клієнт-серверних застосувань, проектувати концептуальні, логічні та фізичні моделі баз даних, розробляти та оптимізувати запити до них, створювати розподілені бази даних, сховища та вітрини даних, бази знань, у тому числі на хмарних сервісах, із застосуванням мов веб-програмування. Застосовувати сучасні технології автоматизації аналізу, проектування та розробки складних об'єктів та систем на різних етапах їх життєвого циклу. Використовувати знання та практичні навички з архітектури та технології розробки сучасних інтелектуальних програмних систем.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Відсутні.
Зміст навчальної дисципліни
При розробці інформаційних систем найбільш трудомісткими етапами є етапи системного аналізу та проектування. На даних етапах проводиться дослідження предметного середовища, розробка вимог до інформаційної системи та проектування її архітектури. Грамотна побудова архітектури інформаційної системи управління та її підтримка є запорукою успішного розвитку підприємства. Дисципліна «Архітектура сучасних інформаційних систем» розглядає сучасні тенденції в сфері створення і експлуатації інформаційних систем. У курсі розглянуто архітектурний підхід до проектування інформаційних систем, класифікацію і докладне дослідження сучасних методів побудови архітектури інформаційної системи, сучасні архітектурні фреймворки.
Рекомендована та необхідна література
1. Проектування інформаційних систем: Загальні питання теорії проектування ІС (конспект лекцій): навч. посіб. для студ. спеціальності 122 «Комп’ютерні науки» / КПІ ім. Ігоря Сікорського; уклад.: О. C. Коваленко, Л. М. Добровська [Електронний ресурс] Доступно: https://ela.kpi.ua/bitstream/123456789/33651/1/PIS_KL.pdf 2. TOGAF Library [Електронний ресурс]. Доступно: https://publications.opengroup.org/togaf-library?_ga=2.254190216.1040667565.1608301881-1137755952.1604917148 3. Archimate CookBoock [Електронний ресурс] Доступно: https://www.hosiaisluoma.fi/blog/archimate-cookbook/ 4. Демиденко М.А. “Введення в сучасні бази даних”: навч. посіб. / М.А. Демиденко; НТУ «Дніпровська політехніка». – Д. : 2020. – 38 с. [Електронний ресурс] Доступно: http://ir.nmu.org.ua/bitstream/handle/123456789/154887/MA%20Demidenko%20INTRODUCTION%20TO%20MODERN%20DATABASES.pdf?sequence=1&isAllowed=y 5. ITIL Library [Електронний ресурс]. Доступно: https://www.ibm.com/cloud/learn/it-infrastructure-library
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Рівень досягнення всіх запланованих результатів навчання визначається за результатами захисту виконання лабораторних робіт та індивідуальних завдань самостійної роботи. Семестрове оцінювання студентів здійснюється впродовж семестру з усіх видів робіт. Загальний бал утворюється як зважена сума балів напрацьованих студентом за різними видами робіт. Максимальна кількість балів, яку може отримати студент за роботу в семестрі не перевищує 60 балів. Форма підсумкового оцінювання – іспит. Максимальна кількість балів які можуть бути отримані студентом під час іспиту - 40 балів за 100-бальною шкалою. Студент не допускається до екзамену, якщо під час семестру набрав менше ніж 36 балів (менше 60% від максимально можливої кількості балів, які студент може отримати за роботу в семестрі).
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра інтелектуальних технологій
Факультет інформаційних технологій