Бази даних
Освітня програма: Прикладне програмування (Бакалавр)
Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій
Назва дисципліни
Бази даних
Код дисципліни
ОК 16
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
8
Результати навчання
Розробляти програмні моделі предметних середовищ, вибирати парадигму програмування з позицій зручності та якості застосування для реалізації методів та алгоритмів розв’язання задач в галузі комп’ютерних наук. Використовувати інструментальні засоби розробки кліент-серверних застосувань, проектувати концептуальні, логічні та фізичні моделі баз даних, розробляти та оптимізувати запити до них, створювати розподілені бази даних, сховища та вітрини даних, бази знань, у тому числі на хмарних сервісах, із застосуванням мов веб-програмування. Володіти мовами системного програмування та методами розробки програм, що взаємодіють з компонентами комп’ютерних систем, знати мережні технології, архітектури комп’ютерних мереж, мати практичні навички технології адміністрування комп’ютерних мереж та ïx програмного забезпечення.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знання та навички, набуті студентами при вивченні ними дисциплін: «Алгебра», «Дискретна математика», «Алгоритмізація та основи програмування», «Алгоритми та структури даних».
Зміст навчальної дисципліни
Формування базових знань і практичних навичок роботи з реляційними та постреляційними базами даних. У результаті вивчення дисципліни студенти повинні засвоїти елементи дослідницької діяльності, принципи організації, методику й технології роботи з базами даних, структури даних і механізмами управління, здатність реалізувати багаторівневу обчислювальну модель на основі архітектури клієнт-сервер, включаючи бази даних, знань і сховища даних.
Рекомендована та необхідна література
1. Пасічник В. В., Резніченко В. А. Організація баз даних і знань. – К. : Видавнича група BHV, 2012. – 384 c.
2. Пасічник В. В. Шаховська Н. Б. Сховища даних.– Львів : «Магнолія 2006», 2008. – 492 с.
3. Бази даних у питаннях i відповідях: навчальний посiбник / В. В. Чубук, Р. М. Чен, Л.
А. Павленко та ін. – Х. : Вид. ХНЕУ, 2009. – 288 с.
4. Тарасов О. В. Використання мови SQL для роботи з сучасними системами керування базами даних / О. В. Тарасов, В. В. Федько, М. Ю. Лосєв. – Х. : Вид. ХНЕУ, 2013. – 348 с.
5. Тарасов О. В. Проектування баз даних : навч. посіб. / О. В. Тарасов, В. В. Федько, М. Ю. Лосєв. – Х. : Вид. ХНЕУ, 2011. – 200 с.
6. Н. Б. Шаховська. – Львів : "Львівська політехніка", 2010. – 196 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Протягом семестру оцінюванню підлягають дві модульні контрольні роботи та захист звітів з п’яти лабораторних робіт. Допуском до іспиту є успішне складання протягом семестру двох модульних контрольних робіт, здача та захист звітів з п’яти лабораторних робіт, що в підсумку має сумарно бути не менше 36 рекомендованих балів.
Результати навчальної діяльності студентів протягом семестру оцінюються за 100-бальною шкалою. Робота у семестрі поділяється на два змістових модуля, що включають дві модульні контрольні роботи у вигляді виконання практичного завдання та п’яти лабораторних робіт – максимум 60 балів. Підсумковий контроль проводиться у формі письмового іспиту, що охоплює теоретичні питання та практичне завдання – максимум 40 балів.
Для отримання загальної позитивної оцінки з дисципліни оцінка за іспит не може бути меншою 24 балів.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Віктор
Миколайович
Краснощок
Кафедра прикладних інформаційних систем
Факультет інформаційних технологій
Факультет інформаційних технологій
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра прикладних інформаційних систем
Факультет інформаційних технологій