Комп’ютерна графіка та мультимедіа

Освітня програма: Прикладне програмування (Бакалавр)

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
Комп’ютерна графіка та мультимедіа
Код дисципліни
ОК 15
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
В результаті вивчення дисципліни студент набуває наступні компетентності: Знання: основні етапи та стадії творчого процесу, ролі правильного формулювання мети та задач для їх досягнення в області комп’ютерних наук, творчі можливості людини, механізм генезису і розвитку знань, методи генерації ідей, розуміння креативності як універсального процесу породження незвичайних ідей Вміння: здатність до системного мислення, застосування методології системного аналізу для дослідження складних проблем різної природи, методів формалізації та розв’язування системних задач, що мають суперечливі цілі, невизначеності та ризики. Комунікації: здатність працювати в команді, генерувати нові ідеї (креативність).
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати основи алгоритмізації; поняття інформаційної системи; основні поняття мережі Інтернет. 2. Вміти використовувати базові знання для побудови алгоритмів, які забезпечували би вирішення поставлених задач; виконувати практичні та лабораторні роботи, їх оформлювати та захищати; оформлювати виконання та захист самостійних робіт. 3. Володіти елементарними навичками пошуку необхідної інформації для вивчення дисципліни, користуватися системою електронного навчання, системою оцінювання знань та тестування.
Зміст навчальної дисципліни
Вивчення дисципліни «Комп’ютерна графіка та мультимедіа» спрямовано на отримання студентами компетенції щодо базових принципів та методів комп’ютерної графіки, алгоритмів створення сучасних мультимедійних продуктів, можливостей використання засобів для обробки зображень, звукових та відеозаписів, перетворення мультимедійних форматів, створення анімації; формування практичних навиків використання програмних середовищ для обробки мультимедійної інформації. Мета дисципліни - набути знання і практичні навички використання існуючих засобів комп’ютерної графіки та мультимедіа для створення демонстраційної графіки та відео контенту.
Рекомендована та необхідна література
1. Тотосько О.В., Микитишин А.Г., Стухляк П.Д. Комп’ютерна графіка для студентів спеціальності 151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології». Книга 1: навчальний посібник, Тернопіль: Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2017. 304 с. 2. Тмєнова Н.П. Комп’ютерна графіка: навчально-методичний посібник, Київ: ВПЦ «Київський університет», 2017. 111 с. 3. Каїро А. Функціональне мистецтво: вступ до інфографіки та візуалізації, Львів: Видавництво Українського католицького університету, 2017. 350 с. 4. Маценко В.Г. Комп’ютерна графіка: Навчальний посібник, Чернівці: Рута, 2009. 343 с. 5. М. Басюк, П. І. Жежнич. Методи та засоби мультимедійних інформаційних систем: навчальний посібник, Львівська політехніка, 2015. 428 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Рівень досягнення запланованих результатів навчання визначається як сумарна оцінка за роботу студента у семестрі та результатом складання підсумкового контролю у формі письмового іспиту. Умовою отримання позитивної результуючої оцінки за дисципліну є досягнення не менш як 60% від максимально можливої кількості балів – 60 балів із 100. Студент допускається до складання іспиту за умови виконання 5-ти передбачених планом лабораторних робіт та контрольної робіти, що у підсумку має складати не менше рекомендованого мінімуму у 36 балів (60% від максимально можливої кількості балів, які студент може отримати за роботу в семестрі). Іспит проводиться у формі тесту з 20 питань. Для отримання позитивної оцінки студент має отримати на іспиті не менше 24 балів (60% від максимально можливої кількості балів).
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра прикладних інформаційних систем
Факультет інформаційних технологій