Алгоритмізація та основи програмування

Освітня програма: Прикладне програмування (Бакалавр)

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
Алгоритмізація та основи програмування
Код дисципліни
ОК 6
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
10
Результати навчання
Уміння продемонструвати знання та розуміння основних засобів та прийомів програмування, фундаментальну структуру даних та їх організацію. Вміти аналізувати завдання з програмування і розробляти постановку задачі, розробляти мовою С++ та JAVA застосування для вирішення обчислювальних задач, перевіряти працездатність розроблених програм, користуватися довідковою системою, бібліотечними функціями і структурами, що входять до складу Microsoft Visual Studio, та JBuilder. Проведення дискусійного пошуку оптимальних рішень в проектуванні алгоритмів відносно поставлених задач.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Відсутні.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна охоплює вивчення принципів програмування мовами C++ та Java, основні типи даних, умовні оператори, цикли, алгоритмізацію на прикладі структур даних, зокрема масивів, вказівників, списків, стеків, черг, елементи об’єктно-орієнтованого програмування; базові типи даних та операції над ними, її конструкції управління, поняття класів та розроблення графічних інтерфейсів на прикладі мови Java. Метою дисципліни є оволодіння студентами знаннями основ програмування, навичок алгоритмізації та програмування мовами високого рівня (C++, Java), формування знань і навичок щодо створення програм в процедурному та об’єктно-орієнтованому середовищі, що передбачає бізнес-логіку, архітектуру та кодування.
Рекомендована та необхідна література
1. Шилдт Г. C++ Базовий курс. Третє видання. Київ: Діалектика, 2019. 624 с. 2. Махровська Н. А., Погромська Г. С., Булгакова О. С., Зосімов В. В. Програмування: мова програмування С++. Навчально-методичний посібник, Миколаїв, 2017. – 273 с. 3. Основи програмування мовами С та C++ для початківців. URL: http://cppstudio.com/.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Рівень досягнення всіх запланованих результатів навчання визначається за результатами захисту виконання лабораторних робіт та індивідуальних завдань самостійної роботи. Семестрове оцінювання студентів здійснюється впродовж двох семестрів з усіх видів робіт. Загальний бал кожного семестру утворюється як зважена сума балів напрацьованих студентом за різними видами робіт. Результати навчальної діяльності студентів протягом семестру оцінюються за 100-бальною шкалою. Робота у кожному семестрі поділяється на два змістових модулів, що охоплює дві модульні контрольні роботи та десяти лабораторних робіт – максимум 60 балів (мінімум 36 балів). Форма підсумкового оцінювання – іспит, що включає теоретичні питання та практичне завдання – максимум 40 балів, але не менше ніж 24 бали.
Мова викладання
Українська