Соціально-політичні студії

Освітня програма: Інформаційна безпека телекомунікаційних систем і мереж

Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем

Назва дисципліни
Соціально-політичні студії
Код дисципліни
ОК 06
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
Формування знання про особливості сучасного українського суспільства, політики і влади у порівняльному контексті, специфіку політологічного знання про проблеми і тенденції розвитку суспільства, політики і влади.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1) Знати особливості функціонування та розвитку сучасного суспільства, політики і влади, взаємодії людини з соціальними та політичними інституціями, особливі характеристики сучасного українського суспільства. 2) Вміти збирати та інтерпретувати інформацію щодо політичних процесів. 3) Володіти елементарними навичками наукового дослідження та управління інформацією.
Зміст навчальної дисципліни
1) Історія зарубіжних політичних вчень. 2) Політична система як механізм формування і функціонування влади у суспільстві. 3) Політичні партії та партійні системи. 4) Політичне лідерство та політичні еліти. 5) Теоретичні засади демократії. 6) Держава як основний інститут політичної системи. 7) Теорії походження та ознаки держави. 8) Форми державного правління та устрою країн світу. 9) Основні тенденції розвитку сучасної світової політики.
Рекомендована та необхідна література
1) Політологія: Підручник. / За ред. Цвиха В.Ф., Батрименка О.В.- Київ:ВПЦ «Київський університет», 2010. – 629 с. 2) Соціологічні та політологічні студії: Підручник / За ред. А.С. Лобанової.- Київ: Каравела, 2018.- 520с. 3) Шляхтун П.П. Політологія: історія та теорія: Підручник /П.П.Шляхтун.- Київ: Центр учбової літератури, 2010. -472 с. 4) Політична наука: Методи досліджень: Підручник /За ред..О.А.Габріеляна.-Київ: «Академія», 2012.-320с. 5) Вебер М. Покликання до політики // Соціологія. Загальноісторичн іаналізи.Політика /Пер. з нім. Олександр Погорілий. – К.: Основи, 1998. – С. 173-191.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції – 14 год, семінарські заняття - 14 год, самостійна робота – 30 год, консультації – 2 год, всього – 60 год.
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: усна доповідь, доповнення та участь в дискусіях на семінарах (до 60 балів), самостійна творча робота (до 20 балів), підсумкова контрольна робота (до 20 балів) - загалом до 100 балів. На заліку не проводиться ніякого додаткового оцінювання, оцінка за предмет повністю формується на основі семестрової роботи студента.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Вікторія Василівна Петренко
Кафедра політології
Філософський факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра політології
Філософський факультет