Технології захисту інформації та кібербезпека

Освітня програма: Комп'ютерні науки (Бакалавр)

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
Технології захисту інформації та кібербезпека
Код дисципліни
ОК 30
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Використовувати методологію системного аналізу об'єктів, процесів і систем для задач аналізу, прогнозування, управління та проектування динамічних процесів в макроекономічних, технічних, технологічних і фінансових об'єктах. Розуміти концепцію інформаційної безпеки, принципи безпечного проектування програмного забезпечення, забезпечувати безпеку комп'ютерних мереж в умовах неповноти та невизначеності вихідних даних.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: • основні поняття й категорії, принципи, підходи та методи забезпечення кібербезпеки; • основні засади функціонування та розвитку систем забезпечення кібербезпеки. Володіти навичками: • застосування сучасних інформаційних технологій; • розуміння та застосовування на практиці підходів для забезпечення кібербезпеки.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна «Технології захисту інформації та кібербезпека» формує у студентів теоретичні знання та практичні навички, необхідні для забезпечення потреб виробничої та банківської сфери України у фахівцях, спроможних виявляти ознаки та активно протидіяти сторонньому кібернетичному впливу.
Рекомендована та необхідна література
1. Бурячок, В. Л. Основи формування державної системи кібернетичної безпеки: монографія/ В. Л. Бурячок.— К.: НАУ, 2013.— 432 с. 2. Гнатюк, С. О. Кібертероризм: історія розвитку, сучасні тенденції та контрзаходи / С. О. Гнатюк// Безпека інформації.— 2013.— Т. 19, № 2.— С. 118–129. 3. Рада національної безпеки і оборони України: експертні консультації Україна – НАТО з питань кібернетичного захисту [Електронний ресурс].— Режим доступу: http://www.rainbow.gov.ua/news/ 1076.html 4. Корченко, О. Г. Кібернетична безпека держави: характерні ознаки та проблемні аспекти / О. Г. Корченко, В. Л. Бурячок, С. О. Гнатюк // Безпека інформації.— 2013.— Т. 19, № 1.— С. 40–45. 5. Словник термінів із кібербезпеки / За заг. ред. О. В. Копана, Є. Д. Скулиша — К.: ВБ «Аванпост-Прим», 2012.— 214 c. 6. Бурячок, В. Л. Кібернетична безпека — головний фактор сталого розвитку сучасного інформаційного суспільства // Сучасна спец. техніка.— 2011.— № 3.— С. 104–114.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні заняття, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Контроль здійснюється за модульно - рейтинговою системою. Курс складається з 2 змістових модулів. У змістовий модуль 1 (ЗМ1) входять теми 1 - 2, у змістовий модуль 2 (ЗМ2) теми 3 – 5. Допуском до заліку - є успішне виконання студентом завдань з лабораторних робіт та написання модульних контрольних робіт по 1-му та 2-му змістовним модулям (за матеріалами лекційних та лабораторних занять). Результати навчальної діяльності студентів оцінюються за 100 бальною шкалою. Рекомендований мінімум для допуску до заліку – 48 балів. Залік оцінюється у 20 балів. Оцінка за залік не може бути меншою 12 балів для отримання загальної позитивної оцінки за курс.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра кібербезпеки та захисту інформації
Факультет інформаційних технологій