Сучасні інформаційні системи і технології

Освітня програма: Програмні технології інтернет речей

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
Сучасні інформаційні системи і технології
Код дисципліни
ННД.17
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Застосовувати знання фундаментальних і природничих наук, системного аналізу та технологій моделювання, стандартних алгоритмів та дискретного аналізу при розв’язанні задач проектування і використання інформаційних систем та технологій. Аргументувати вибір програмних та технічних засобів для створення інформаційних систем та технологій на основі аналізу їх властивостей, призначення і технічних характеристик з урахуванням вимог до системи і експлуатаційних умов; мати навички налагодження та тестування програмних і технічних засобів інформаційних систем та технологій. Використовувати хмарні технології, в тому числі при розробці веб- та мобільних додатків; загалом здатність розробляти програмне забезпечення для обміну даними між віддаленими пристроями Інтернету речей. Використовувати можливості апаратного забезпечення, використовувати можливості операційних систем, використовувати можливості мережевих програмних систем, забезпечувати захищеність програм і даних від несанкціонованих дій.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування дисципліни «Технології та протоколи мультисервісних мереж» в третьому семестрі. 2. Знати: концепцію маршрутизації; задачі, переваги та недоліки статичної маршрутизації; задачі, переваги та недоліки динамічної маршрутизації; роль, значення та способи комутації в мережах; команди базового налаштування та налаштування безпеки комутатора; концепцію віртуальних локальних мереж; принципи роботи списків контролю доступу; принципи роботи протоколу DHCP; принципи роботи технології NAT; способи виявлення, управління та обслуговування пристроїв в мережі. 3. Вміти: аналізувати таблиці маршрутизації; налаштовувати статичні та маршрути по замовченню для IPv4 та IPv6; налаштовувати протокол динамічної маршрутизації RIPv2; обирати комутатор під задачі конкретної мережі; здійснювати базове налаштування безпеки комутатора; здійснювати сегментацію віртуальних локальних мереж та налаштовувати маршрутизацію між VLAN; налаштовувати стандартні списки контроля доступу для IPv4.
Зміст навчальної дисципліни
Під час вивчення дисципліни студенти опановують ефективне застосування мережевих інформаційних технологій з використанням сучасних методів побудови комп’ютерних мереж. Розглядаються базові поняття про принципи побудови сучасних комп’ютерних мереж; новітні та перспективні розробки мережевих технологій; сучасний стан розвитку каналів зв’язку для комп’ютерних мереж; нові телекомунікаційні протоколи; мережеві технології обробки інформації; сучасні засоби керування комп’ютерними мережами; управління мережевим обладнанням та інформаційними ресурсами мереж. Дисципліна відповідає курсу «CCNAv7: Enterprise Networking, Security, and Automation» мережевої академії Cisco.
Рекомендована та необхідна література
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні роботи, лабораторні роботи, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Протягом семестру, після завершення лекційних занять, проводяться електронні контрольні роботи із тестовими та відкритими питаннями. Результатом виконання студентом лабораторних робіт є звіт, що підлягає обов’язковому захисту шляхом усного опитування за темою роботи. Виконання та захист лабораторних робіт відбувається протягом семестру відповідно до затвердженого розкладу занять. Умовою отримання позитивної результуючої оцінки за дисципліну є досягнення не менш як 60% від максимально можливої кількості балів.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра інформаційних систем та технологій
Факультет інформаційних технологій