Технології та протоколи мультисервісних мереж

Освітня програма: Програмні технології інтернет речей

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
Технології та протоколи мультисервісних мереж
Код дисципліни
ННД.18
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Використовувати базові знання інформатики й сучасних інформаційних систем та технологій, навички програмування, технології безпечної роботи в комп'ютерних мережах, методи створення баз даних та інтернет-ресурсів, технології розроблення алгоритмів і комп’ютерних програм мовами високого рівня із застосуванням об’єктно-орієнтованого програмування для розв’язання задач проектування і використання інформаційних систем та технологій. Аргументувати вибір програмних та технічних засобів для створення інформаційних систем та технологій на основі аналізу їх властивостей, призначення і технічних характеристик з урахуванням вимог до системи і експлуатаційних умов; мати навички налагодження та тестування програмних і технічних засобів інформаційних систем та технологій. Використовувати хмарні технології, в тому числі при розробці веб- та мобільних додатків; загалом здатність розробляти програмне забезпечення для обміну даними між віддаленими пристроями Інтернету речей.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування дисципліни «Основи побудови інфокомунікаційних мереж» в другому семестрі. 2. Знати: системи класифікації комп’ютерних мереж, операційні системи проміжних мережевих пристроїв, мережеві протоколи та їх класифікацію, протоколи фізичного та канального рівнів, технологію Ethernet, протоколи мережевого рівня, про IP адресацію та адресацію CIDR, протоколи транспортного рівня, протоколи рівня застосунків. 3. Вміти: налаштовувати початкові параметри комутатора, проводити аналіз PDU та виокремлювати заголовки протоколів різних рівнів, використовувати та налаштовувати мережеві інтерфейсні карти різних типів, виготовляти патчкорди, виготовляти перехресні кабелі Ethernet, переглядати MAC-адреси мережевих пристроїв, використовувати утиліту ARP, читати таблицю маршрутизації на кінцевих та проміжних пристроях, діагностувати та усувати проблеми в мережі пов’язані зі шлюзом за замовчуванням.
Зміст навчальної дисципліни
Під час вивчення дисципліни студенти опановують ефективне застосування мережевих інформаційних технологій з використанням сучасних методів побудови комп’ютерних мереж. Розглядаються базові поняття про принципи побудови сучасних комп’ютерних мереж; новітні та перспективні розробки мережевих технологій; сучасний стан розвитку каналів зв’язку для комп’ютерних мереж; нові телекомунікаційні протоколи; мережеві технології обробки інформації; сучасні засоби керування комп’ютерними мережами; управління мережевим обладнанням та інформаційними ресурсами мереж. Дисципліна відповідає курсу «CCNAv7: Switching, Routing, and Wireless Essentials» мережевої академії Cisco.
Рекомендована та необхідна література
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні роботи, лабораторні роботи, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Протягом семестру, після завершення лекційних занять, проводяться електронні контрольні роботи із тестовими та відкритими питаннями. Результатом виконання студентом лабораторних робіт є звіт, що підлягає обов’язковому захисту шляхом усного опитування за темою роботи. Виконання та захист лабораторних робіт відбувається протягом семестру відповідно до затвердженого розкладу занять. Умовою отримання позитивної результуючої оцінки за дисципліну є досягнення не менш як 60% від максимально можливої кількості балів.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра інформаційних систем та технологій
Факультет інформаційних технологій