Технології забезпечення кібербезпеки

Освітня програма: Кібербезпека (Магістр)

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
Технології забезпечення кібербезпеки
Код дисципліни
ОК 4
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Аналізувати, контролювати та забезпечувати ефективне функціонування системи управління доступом до інформаційних ресурсів відповідно до встановлених стратегії і політики кібербезпеки організації. Досліджувати, розробляти та впроваджувати методи і заходи протидії кіберінцидентам, здійснювати процедури управління, контролю та розслідування, а також надавати рекомендації щодо попередження та аналізу кіберінцидентів в цілому. Приймати обґрунтовані рішення з організаційно-технічних питань кібербезпеки у складних і непередбачуваних умовах, у тому числі із застосуванням сучасних методів та засобів оптимізації, прогнозування та прийняття рішень.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: • основні поняття й категорії, принципи, підходи та методи забезпечення кібербезпеки; • основні засади функціонування та розвитку систем забезпечення кібербезпеки. Володіти навичками: • застосування сучасних інформаційних технологій; • розуміння та застосовування на практиці підходів для забезпечення кібербезпеки.
Зміст навчальної дисципліни
У рамках дисципліни «Технології забезпечення кібербезпеки» розглядаються питання підготовки студентів за фахом, формування у них теоретичних знань та практичних навичок із протидії сторонньому кібернетичному впливу за тих чи інших конкретних умов.
Рекомендована та необхідна література
1. Бурячок, В. Л. Основи формування державної системи кібернетичної безпеки: монографія/ В. Л. Бурячок.— К.: НАУ, 2013.— 432 с. 2. Гнатюк, С. О. Кібертероризм: історія розвитку, сучасні тенденції та контрзаходи / С. О. Гнатюк// Безпека інформації.— 2013.— Т. 19, № 2.— С. 118–129. 3. Рада національної безпеки і оборони України: експертні консультації Україна – НАТО з питань кібернетичного захисту [Електронний ресурс].— Режим доступу: http://www.rainbow.gov.ua/news/ 1076.html 4. Корченко, О. Г. Кібернетична безпека держави: характерні ознаки та проблемні аспекти / О. Г. Корченко, В. Л. Бурячок, С. О. Гнатюк // Безпека інформації.— 2013.— Т. 19, № 1.— С. 40–45. 5. Мельник, С. В. До проблеми формування понятійно-термінологічного апарату кібербезпеки / С. В. Мельник, О. О. Тихомиров, О. С. Лєнков // Зб. наук. праць Військового ін-ту КНУ ім. Тараса Шевченка.— К.: ВІКНУ, 2011.— Вип. 30.— С. 159–165.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні заняття, практичні заняття, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Контроль здійснюється за модульно - рейтинговою системою. Курс складається з 2 змістових модулів. У змістовий модуль 1 (ЗМ1) входять теми 1 - 2, у змістовий модуль 2 (ЗМ2) теми 3 – 5. Допуском до екзамену - є успішне виконання студентом завдань з лабораторних робіт та написання модульних контрольних робіт по 1-му та 2-му змістовним модулям (за матеріалами лекційних, лабораторних та практичних занять). Результати навчальної діяльності студентів оцінюються за 100 бальною шкалою. Рекомендований мінімум для допуску до екзамену – 36 балів. Екзамен оцінюється у 40 балів. Оцінка за іспит не може бути меншою 24 балів для отримання загальної позитивної оцінки за курс.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра кібербезпеки та захисту інформації
Факультет інформаційних технологій