Методи і технології високопродуктивних обчислень
Освітня програма: Інженерія програмного забезпечення (Магістр)
Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій
Назва дисципліни
Методи і технології високопродуктивних обчислень
Код дисципліни
ОК 7
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Знати і застосовувати сучасні професійні стандарти і інші нормативно-правові документи з інженерії програмного забезпечення включаючи розробку та впровадження розподілених обчислювальних систем на базі хмарних технологій та сервісів; виявляти інформаційні потреби і класифікувати дані для проектування програмного забезпечення; розробляти, аналізувати, обґрунтовувати та систематизувати вимоги до програмного забезпечення; розробляти і оцінювати стратегії проектування програмних засобів; обґрунтовувати, аналізувати і оцінювати варіанти проектних рішень з точки зору якості кінцевого програмного продукту, ресурсних обмежень та інших факторів; аналізувати, оцінювати і застосовувати на системному рівні сучасні програмні та апаратні платформи для розв’язання складних задач інженерії програмного забезпечення; розробляти і модифікувати архітектуру програмного забезпечення для реалізації вимог замовника;
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати основні поняття та принципи створення додатків; основні методи класів; мови
2. Знати основні поняття та принципи мов та технологій програмування.
3. Вміти створювати програмний код; проводити оцінку ефективності розроблених програмних засобів.
4. Володіти елементарними навичками програміста.
Зміст навчальної дисципліни
Вивчаються технології високопродуктивних обчислень, що використовуються для розв’язання складних задач різних прикладних галузей, коли потрібно забезпечити високу продуктивність передачі інформації, застосування великих об’ємів оперативної і постійної пам’яті. Студенти ознайомлюються із сучасними парадигмами щодо програмування багатоядерних та кластерних систем, моделями паралельного програмування. Вивчаються методи ефективної паралельної обробки даних, що забезпечують максимальну високопродуктивності комп’ютерів, раціональний розподіл обсягів і структури пам’яті, пропускної здатності каналів зв’язку, грунтуються на мовах програмування, алгоритмах та чисельних методах, що дозволяють реалізувати технології паралельних та розподілених обчислень. Розглядаються технології розпаралелення та алгоритми розподілених обчислень. Значна увага приділена розробці паралельного та розподіленого програмного забезпечення для високопродуктивних комп’ютерних систем на основі технологій OLE, COM, DCOM, CORBA, засоби бібліотеки МРІ та OpenMP. В результаті вивчення курсу студенти набувають знання основних методів, алгоритмів і засобів високопродуктивної обробки інформації, засобів програмування паралельних та розподілених обчислень та їх реалізації, вміння застосування апаратного та програмного забезпечення обчислювальних систем з засобами паралельної та розподіленої обробки та класів мов програмування високого рівня.
Рекомендована та необхідна література
1. Організація паралельних обчислень: Навчальний посібник / Укладачі: Є. Ваврук, О. Лашко. – Львів: Національний університет “Львівська політехніка”, 2017. – 70 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Рівень досягнення всіх запланованих результатів навчання визначається за результатами модульного контролю, захисту та виконання лабораторних робіт та індивідуальних завдань самостійної роботи. Семестрове поточне оцінювання студентів здійснюється впродовж семестру з усіх видів робіт. Загальний бал утворюється як зважена сума балів напрацьованих студентом за різними видами робіт. Максимальна кількість балів, яку може отримати студент за роботу в семестрі не перевищує 100 балів. Форма підсумкового оцінювання – іспит. Для отримання поточного балу (максимум 60) необхідно захистити лабораторні роботи (максимальна –30 балів), самостійної роботи (максимум – 12 балів), скласти модульні контролі (максимально 18 балів). Також враховується неформальна освіта (до 20 балів). Іспит оцінюється за шкалою тестування (максимум 40 балів).
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Катерина
Володимирівна
Меркулова
Кафедра програмних систем і технологій
Факультет інформаційних технологій
Факультет інформаційних технологій
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра програмних систем і технологій
Факультет інформаційних технологій