Алгоритми обробки мультимедіа
Освітня програма: Інженерія програмного забезпечення (Магістр)
Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій
Назва дисципліни
Алгоритми обробки мультимедіа
Код дисципліни
ОК 3
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Обґрунтовано вибирати парадигми і мови програмування для розроблення програмного забезпечення; застосовувати на практиці сучасні засоби розроблення програмного забезпечення; модифікувати існуючі та розробляти нові алгоритмічні рішення детального проектування програмного забезпечення; розробляти математичне і програмне забезпечення для наукових досліджень в галузі інженерії програмного забезпечення; вміти розробляти адаптивну складову інтелектуального користувацького інтерфейсу, розуміти принципи ефективної побудови, управління корпоративною інфраструктурою операційних систем, у т.ч. операційних систем реального часу; знати математичні основи розпізнавання образів та вміти застосовувати методи декомпозиції, нормалізації зображень та класифікації образів; знати принципи, методи та технології розробки прикладного програмного забезпечення для розподілених інформаційних систем, включаючи ERP системи;
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати основні поняття та принципи створення додатків; основні методи класів; мови.
2. Знати основні поняття та принципи мов та технологій програмування.
3. Вміти створювати програмний код; проводити оцінку ефективності розроблених програмних засобів.
4. Володіти елементарними навичками програміста.
Зміст навчальної дисципліни
В останні роки особливо стрімко розвиваються мультимедіа технології, що пов’язано з потребами суспільства в різних галузях людської діяльності. Дисципліна “Алгоритми обробки мультимедіа” являє собою курс з оволодіння знаннями та навичками, необхідними для виконання професійних функцій зі створення мультимедійних продуктів з використанням сучасних мультимедійних програмних та апаратних технологій. На дисципліні студент навчиться користуватися програмними засобами обробки візуальної та звукової інформації, проектувати та керувати мультимедійними проектами. В результаті вивчення курсу студенти набувають знання основних методів, алгоритмів і засобів обробки мультимедіа, засобів програмування та їх реалізації, вміння застосування апаратного та програмного забезпечення з метою створення мультимедійних проектів.
Рекомендована та необхідна література
1. Інженерна графіка: підручник для студентів вищих закладів освіти. / Михайленко В.Є., Ванін В.В., Ковальов С.М.; За ред. Михайленка В.Є.— Львів: Піча Ю.В.; К: „Каравела”; Львів: Новий світ-2000”, 2016. — 336 с.
2. Михайленко В.Є., Ванін В.В., Ковальов С.М. Інженерна графіка: підруч. для студ. вищ. навч. закл. — К.: Каравела, 2018. — 270 с.
3. Сидоренко В.М. Інженерна та комп'ютерна графіка: навч. посіб. — К.: КНЕУ, 2017. — 329 с.
4. Антонович Є.А., Василишин Я.В., Шпільчак В.А. Креслення: Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. — Л.: Світ, 2014. — 511 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Рівень досягнення всіх запланованих результатів навчання визначається за результатами модульного контролю, захисту та виконання лабораторних робіт та індивідуальних завдань самостійної роботи. Семестрове поточне оцінювання студентів здійснюється впродовж семестру з усіх видів робіт. Загальний бал утворюється як зважена сума балів напрацьованих студентом за різними видами робіт.
Максимальна кількість балів, яку може отримати студент за роботу в семестрі не перевищує 100 балів. Форма підсумкового оцінювання – іспит. Для отримання поточного балу (максимум 60) необхідно захистити лабораторні роботи (максимальна –30 балів), самостійної роботи (максимум – 12 балів), скласти модульні контролі (максимально 18 балів). Також враховується неформальна освіта (до 20 балів). Іспит оцінюється за шкалою тестування (максимум 40 балів).
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Катерина
Володимирівна
Меркулова
Кафедра програмних систем і технологій
Факультет інформаційних технологій
Факультет інформаційних технологій
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра програмних систем і технологій
Факультет інформаційних технологій