Електроніка та мікросхемотехніка

Освітня програма: Кібербезпека (Бакалавр)

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
Електроніка та мікросхемотехніка
Код дисципліни
ОК 11
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Організовувати власну професійну діяльність, обирати оптимальні методи та способи розв’язування складних спеціалізованих задач та практичних проблем у професійній діяльності, оцінювати їхню ефективність; аналізувати, аргументувати, приймати рішення при розв’язанні складних спеціалізованих задач та практичних проблем у професійній діяльності, які характеризуються комплексністю та неповною визначеністю умов, відповідати за прийняті рішення; адаптуватися в умовах частої зміни технологій професійної діяльності, прогнозувати кінцевий результат; виявляти небезпечні сигнали технічних засобів; вимірювати параметри небезпечних та завадових сигналів під час інструментального контролю процесів захисту інформації та визначати ефективність захисту інформації від витоку технічними каналами відповідно до вимог нормативних документів системи технічного захисту інформації;
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати методи аналізу сигналів та їх основних характеристик; базові процеси, що протікають в наслідок взаємодії електротехнічних компонентів/пристроїв; напрямки розвитку електроніки; принципи дії і характеристики елементарних вимірювальних приладів; технічні засоби відображення інформації. Вміти обирати режими роботи приладів живлення, вимірювальних приладів та компонентної бази електричних кіл; розраховувати базові схеми аналогових та імпульсних пристроїв; синтезувати елементарні комбінаційні схеми; вирішувати задачі дослідження характеристик електронних елементів та пристроїв; працювати з контрольно-вимірювальною апаратурою в процесі експериментальних досліджень. Володіти елементарними навичками використання математичних методів в інформаційних системах та оперувати знаннями та навичками в області фізики, дискретної математики, комп’ютерної техніки.
Зміст навчальної дисципліни
Вивчення дисципліни «Електроніка та мікросхемотехніка» необхідне для формування у здобувачів системи теоретичних знань з електротехніки та електроніки і набуття практичних навичок з вирішення організаційно-технічних задач, пов’язаних із електротехнікою та електронікою з урахуванням передового вітчизняного і закордонного досвіду експлуатації, обслуговування і ремонту комп’ютерної техніки. Вивчення дисципліни «Електроніка та мікросхемотехніка» дозволяє здобувачам оволодіти знаннями та вміннями, які створять теоретичний і практичний фундамент, необхідний для аналізу та побудови комп’ютерних мереж та систем захисту інформації.
Рекомендована та необхідна література
1. Толюпа С.В., Браіловський М.М., Наконечний В.С., Сайко В.Г. Мікропроцесорні системи на мікроконтролерах. Навчальний посібник. – К: КНУ імені Тараса Шевченка, 2022. 2. Матвієнко М.П., Розен В.П. Комп’ютерна схемотехніка: навчальний посібник. – Видавництво Ліра-К. - 2019. С. 264. 3. Матвієнко М.П. Комп’ютерна логіка. Підручник . - Видавництво Ліра-К. - 2019. С. 288. 4. Мікропроцесорні присторої в системах захисту інформації. Навчальний посібник / В. А.Швець, Т. В. Мелешко, В. В. Шестакова – К.: НАУ, 2018. - 221 с. 5. Толюпа С.В., Труш О.В., Компонентна база систем технічного захисту інформації: навчальний посібник. - к.: Логос, 2014. – 145 с. Колонтаєвський Ю.П., Сосков А.Г., Електроніка і мікросхемотехніка: Підручник. 2-е вид. / За ред. А.Г. Соскова.- К.: Каравела, 2009.- 416 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні, лабораторні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Результати навчальної діяльності здобувачів оцінюються за 100 бальною шкалою. Умовою отримання позитивної сумарної оцінки за дисципліну є одержання не менш ніж 60% від максимально можливої кількості балів. Для допуску до іспиту здобувач має набрати не менше ніж 36 балів за поточні семестрові роботи. На іспиті здобувач може максимально отримати 40 балів, але оцінка за іспит не може бути меншою за 24 бали для отримання загальної позитивної оцінки за курс. У випадку, коли здобувач на іспиті набрав менше 24 балів, отримані бали не додаються до семестрової оцінки (незалежно від кількості балів отриманих під час семестру), в екзаменаційній відомості (у колонці “бали за екзамен”) ставиться “0”, а в колонку “результуюча оцінка” переноситься лише кількість балів отриманих під час семестру. При виникненні спірних питань, після оприлюднення результатів складання іспиту, додатково може проводитись співбесіда для остаточного визначення оцінки за іспит.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра кібербезпеки та захисту інформації
Факультет інформаційних технологій