Організація баз даних

Освітня програма: Програмні технології інтернет речей

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
Організація баз даних
Код дисципліни
ОК.26
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Програмними результатами є: – Знати визначення бази даних (БД), системи управління базами даних (СУБД), бізнес-сценаріїв та галузевих прикладів застосування БД – Знати основні поняття пов’язані з реляційною базою даних: унікальні ідентифікатори, об’єкти та атрибути, зв'язки – Знати правила нормалізації таблиць – Знати етапи проектування баз даних – Знати інтерфейс Oracle SQL Developer Data Modeler – Знати інструкцію користування Oracle Application Express – Вміти визначати помилки в таблицях та нормалізувати їх на основі НФ1, НФ2, НФ3 – Вміти створювати зв’язки між об’єктами (ERDдіаграми) – Вміти створювати концептуальні, логічні та фізичні моделі даних засобами Oracle SQL Developer Data Modeler – Вміти організовувати базу даних засобами Oracle Application Express – Вміти створювати запити до організованої бази даних у хмарному середовищі Oracle Application Express
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування дисциплін: – «Основи програмування»; – «Архітектура комп’ютерів»; – «Технології програмування»; – «Теорія алгоритмів».
Зміст навчальної дисципліни
В рамках вивчення дисципліни студенти знайомляться з основними принципами організації баз даних. Структура курсу передбачає вивчення основних понять: база даних, типи баз даних, об’єкт, суб’єкт, зв’язок, атрибут, зовнішній ключ, внутрішній ключ, унікальний ідентифікатор, мова запитів, транзакції, створення таблиць, злиття таблиць. В рамках вивчення дисципліни здобувачі освіти вчаться вирішувати наступні задачі: – опис цілі реляційної бази даних; – опис ключових бізнес-вимог, пред'явлених при розробці бази даних; – використання моделювання даних для створення архітектури реляційної бази даних; – розробка діаграми «об'єкт-зв'язок» (ERD) для моделювання даних; – використання Oracle SQL Developer Data Modeler для побудови ERD-діаграм; – співставлення фізичної моделі з ERD-діаграми; – створення фізичної моделі з логічної моделі (ERD); – написання, виконання та збереження інструкцій SQL в Oracle Application Express Навчальний план орієнтований на проекти, програма признана в галузі сертифікації. За результатами навчання студенти здають фінальний іспит за курсом «DFo Основи бази даних для навчання - CPD» та отримують сертифікат академії Oracle.
Рекомендована та необхідна література
– Трофименко О. Г. О 64 Організація баз даних : навч. посібник / О. Г. Трофименко, Ю. В. Прокоп, Н. І. Логінова, І. М. Копитчук. 2-ге вид. виправ. і доповн. – Одеса : Фенікс, 2019. – 246 с. ISBN 978-966-928-395-5 – Тарасов О. В., Федько В. В., Лосєв М. Ю. Проектування баз даних: навч. посіб. Х. : Вид. ХНЕУ, 2011. 200 с.. – Курс Oracle академії «DFo Основи бази данних для осіб, що навчаються» URL: https://myacademy.oracle.com/lmt/clmslearningpathdetails.prmain?in_sessionId=59J33A304J9J323&in_selfContained=N&in_tab_group=&in_from_module=CLMSBROWSEV2.PRMAIN&in_learningPathId=80125632 – Сучасні інформаційні та комунікаційні системи і технології: навч. посібн. / О. Г. Трофименко, Н. І. Логінова, О. В. Задерейко, О. Б. Козін; Одеса : Фенікс, 2016. 143 с. – MySQL. URL: http://www.MySQL.ru/docs/man/index.html
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні заняття, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Поточне оцінювання проводиться у формі опитування студентів за темами попередніх лекцій, темами практичних та лабораторних робіт чи темами домашнього завдання, проміжних тестувань за темами курсу «DFo Основи бази даних для навчання - CPD» Oracle.  Студенти виконують 4 практичних та 4 лабораторних роботи, що оцінюються від 5 до 8 балів за роботу. За виконання та захист робіт у прострочені строки оцінка знижується на 1-2 бали. За один раз можна захищати не більше 2 робіт. Проміжне тестування оцінюється від 8 до 16 балів за успішне виконання тестів (з балом більше 80%) за темами 6 розділів курсу «DFo Основи бази даних для навчання - CPD» Oracle. Якщо проміжне тестування не пройдено, то бали не нараховуються і студент не допускається до сертифікації. Загальна сума за семестр від 48 до 80 балів. Підсумкове оцінювання у формі заліку: складає 20 модульних балів (20% від загального рейтингу).
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра інформаційних систем та технологій
Факультет інформаційних технологій