Технології створення програмних продуктів

Освітня програма: Мережеві та інтернет технології (Магістр)

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
Технології створення програмних продуктів
Код дисципліни
ДВС.1.0.1
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Знати які етапи створення та розвитку IT-продуктів існують, а також критерії, за якими визначається їхня успішність, з яких фахівців можуть складатися продуктові команди IT-стартапів, їхні ролі в команді, хто такий продактменеджер, його основні функції під час розробки продукту, аспекти взаємодії та менеджменту в продуктових компаніях, що таке мінімально життєздатний продукт, які існують способи валідації ідей та як працювати з тестуванням гіпотез; вміти визначати успішність IT-продуктів за допомогою спеціальних метрик, формувати продуктову команду для запуску власного стартапу, взаємодіяти з технічними членами команди, розуміючи, яку роль та функцію вони відіграють в розробці продукту, виконувати базові компетенції на рівні trainee продактменеджера; вироблення у студентів практичних навичок командної роботи та здатності логічно обґрунтовувати свою позицію; здатність до комплексного розв'язання проблеми, оцінювати ризики та приймати рішення.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основи вищої математики, алгоритмізації та програмування, проектування інформаційно-комунікаційних систем, основні положення організації баз даних. Знати основні положення технологій програмування. Володіти теорією та практичними навичками об’єктно-орієнтованого програмування. Володіти елементарними навичками роботи з інструментами розробки та адміністрування систем керування базами даних, інтегрованими середовищами розробки.
Зміст навчальної дисципліни
Вивчення навчальної дисципліни спрямовано на отримання студентами компетентностей в області організації циклу розвитку ІТ-продукту, організації процесів у продуктовій команді. Студенти будуть здійснювати, використовуючи спеціальні інструменти, аналіз ринку та цільової аудиторії, визначати закономірності розвитку ІТ-продуктів засобами і методами продуктової аналітики. Буде розкрито зміст понять «мінімально життєздатний продукт», «життєвий цикл програмного забезпечення», «методології розробки програмних систем».
Рекомендована та необхідна література
1. Systems and software engineering – Software Life Cycle Processes. ISO 12207:2008. – [Чинний від 2008-02-01] – II, 122 c.– (Міжнародний стандарт). 2. Alistair Cockburn. Methodology per project. Humans and Technology Technical Report, TR 00.04, Jan.00. [Електронний ресурс]. Режим доступу: http://alistair.cockburn.us. 3. IEEE Guide to the Software Engineering Body of Knowledge (SWEBOK), 2004. – (Галузевий стандарт). [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.computer.org/portal/web/swebok/htmlformat. 4. ISO/IEC 15288 Systems and software engineering - System life cycle processes. – [Чинний від 2008-03-18] – 70 c.– (Міжнародний стандарт). 5. Introduction to the Microsoft Solutions Framework. [Електронний ресурс]. Режим доступу: http://technet.microsoft.com/en-us/library/bb497060.aspx. 6. Agile manifesto. [Електронний ресурс]. Режим доступу: http://agilemanifesto.org
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання студентів здійснюється впродовж семестру з усіх видів робіт, включаючи вивчення теоретичного матеріалу курсу, виконання лабораторних робіт та самостійної роботи. Для визначення рівня досягнення результатів навчання студенти під час захисту звітів з лабораторних робіт та завдань до самостійної роботи презентують результати роботи розробленої програми, відповідають на запитання викладача, для перевірки набутих навичок викладач може давати додаткові завдання, які мають бути реалізовані студентом під час захисту роботи в присутності викладача. Наприкінці семестру проводиться заключна письмова контрольна робота. Умовою отримання позитивної результуючої оцінки з дисципліни є досягнення не менш як 60% від максимально можливої кількості балів, при цьому, оцінка за результати навчання, передбачені пунктами 2, 3 не може бути меншою ніж 50% від максимального рівня. Максимальна кількість балів за роботу протягом семестру становить 60 балів за 100-бальною шкалою.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра мережевих та інтернет технологій
Факультет інформаційних технологій