Проектування телекомунікаційних систем

Освітня програма: Мережеві та інтернет технології (Магістр)

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
Проектування телекомунікаційних систем
Код дисципліни
ДВФ 1.02
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати та вміти використовувати принципи, методи, способи та методики проектування телекомунікаційних систем. Вміти виконувати розрахунок інтенсивності трафіку для заданої послуги (набору послуг), здійснити вибір моделі трафіку та оцінити параметри трафіку. Вміти виконувати розрахунок інтенсивності потоків даних в лінії зв’язку, розрахунок потрібних пропускних здатностей для лінії зв’язку.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Немає
Зміст навчальної дисципліни
В сучасному світі системи телекомунікації, або передачі даних, відіграють важливу роль. Об’єм інформації, що по них передається, зростає з кожним роком, і тому студенти повинні вміти проектувати сучасні телекомунікаційні системи та мережі які забезпечують потрібні показники якості. Дисципліна присвячена вивченню підходів, методів, принципів та отриманню практичних навичок проектування телекомунікаційних мереж з комутацією каналів, комутацією пакетів та оцінки параметрів передачі трафіку в цих мережах, що дозволить їм застосовувати навички на підприємствах та організаціях телекомунікаційного та інформаційного сектору держави.
Рекомендована та необхідна література
1. Стеклов В.К., Беркман Л.Н. Проектування телекомунікаційних мереж: Підручник для студентів вищих навчальних закладів за напрямком «Телекомунікації» / За ред. В.К. Стеклова.- К.: Техніка, 2002.-792с с. 2. Шаховська Н.Б., Литвин В.В., Проектування інформаційних систем: навчальний посібник. – Львів: «Магнолія-2006», 2011. – 380 с. 3. Методика оцінки щільності радіовузлів в самоорганізованих мережах / В. Г. Сайко, О. Г. Плющ, В. О. Бреславський, Л. М. Грищенко // Телекомунікаційні та інформаційні технології. – 2016. – №1. – С. 5-10.с. 4. Плющ О. Г. Використання скремблюючих кодових послідовностей на основі примітивних поліномів в телекомунікаційних мережах інформаційних систем / О. Г. Плющ, В.В. Вишнівський, С.В. Прокопов, С.М. Іщеряков // Зв'язок. – 2020. – №2.– С. 47-55.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання студентів здійснюється упродовж семестру та при підсумковому оцінюванні. Оцінювання студентів впродовж семестру здійснюється з усіх видів робіт. Загальний бал за семестр утворюється як зважена сума балів напрацьованих студентом за різними видами робіт. Максимальна кількість балів, яку може отримати студент за роботу в семестрі не перевищує 60 балів за 100-бальною шкалою. Підсумкове оцінювання здійснюється в формі іспиту і максимальна кількість балів які можуть бути отримані студентом на ньому складає 40 балів. Студент допускається до іспиту за умови виконання всіх передбачених планом 8 лабораторних робіт.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра мережевих та інтернет технологій
Факультет інформаційних технологій