Медична та біологічна фізика

Освітня програма: Mедицина (англійська мова навчання)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Медична та біологічна фізика
Код дисципліни
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Формування в учнів системи знань про основні фізичні принципи та підходи до вивчення процесів у живій природі, фізико-технічні принципи роботи медичних приладів, використання математичних методів у біомедичних дослідженнях, що становлять основу предметної компетентності медичної та біологічної фізики та є невід’ємною частиною професійної компетентності майбутніх медичних працівників, а також основою для вивчення професійно-орієнтованих природничих та клінічних дисциплін у вищих навчальних закладах України.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування предметами (шкільний рівень) «Фізика», «Алгебра», «Геометрія», «Органічна хімія», «Неорганічна хімія». 2. Уміння самостійно застосовувати знання з фізики та математики, хімії та біології та ін. дисципліни для вирішення конкретних наукових проблем; робота з науковою та науково-методичною літературою. 3. Володіння елементарними навичками системного аналізу.
Зміст навчальної дисципліни
Предметом вивчення дисципліни є процеси, що відбуваються в об'єктах живої природи, особливо в організмі людини, і які пояснюються на основі фундаментальних законів і досягнень фізики для вирішення практичних завдань медицини.
Рекомендована та необхідна література
1. А.В. Чалий (ред.) Медична та біологічна фізика. Вінниця, Нова книга, 2017. 2. Дж. Стюарт, Т. Дей. Біочислення: обчислення для природничих наук. Брукс Коул, 2014. 3. Дж. Стюарт, Т. Дей. Біочислення: обчислення, ймовірність і статистика для наук про життя. Брукс Коул, 2015. 4. Л.Д. Коровіна. Біофізика з початками математичного аналізу та статистики. Розширений курс лекцій. – Т.1. Основи математичного аналізу, теорії ймовірностей та математичної статистики. Біомеханіка. Полтава, 2017. 5. Л.Д. Коровіна. Біофізика з початками математичного аналізу та статистики. Розширений курс лекцій. – Т.2. Основи термодинаміки. Біомембрани. Електрика і магнетизм. Полтава, 2017. 6. Л.Д. Коровіна. Біофізика з початками математичного аналізу та статистики. Розширений курс лекцій. – Т.3. Оптика. Квантові явища. Полтава, 2018.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні вправи, лабораторні роботи, індивідуальні роботи
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1- pH 1,1. - 1,5, 2,1 - 2,5, 3,1. (Теми блоку 1 розділ) - 14 балів / 7 балів 2. Модульна контрольна робота 2- pH 1,1. - 1,5, 2,1 - 2,5, 3,1. (Теми блоку Розділ 2) - 13 балів / 6,5 балів 3. Модульна довідкова робота 3- pH 1,1. - 1,5, 2,1 - 2,5, 3,1. (Блочні теми Розділ 3) - 13 балів / 6,5 балів 4. Усні та письмові відповіді / доповнення- pH 1,1. - 1,5, 2,1 - 2,5, 3,1. - 60 балів / 30 балів Підсумкова оцінка, у вигляді заліку
Мова викладання
Англійська