Епідеміологія вірусних інфекцій

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (магістр) ЗАОЧНА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Епідеміологія вірусних інфекцій
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПР2. Використовувати бібліотеки, інформаційні бази даних, Інтернет ресурси для пошуку необхідної інформації. ПР3. Здійснювати злагоджену роботу на результат у колективі з урахуванням суспільних, державних і виробничих інтересів. ПР5. Аналізувати та оцінювати вплив досягнень біології на розвиток суспільства ПР11. Проводити статистичну обробку, аналіз та узагальнення отриманих експериментальних даних із використанням програмних засобів та сучасних інформаційних технологій. ПР13. Дотримуватися основних правил біологічної етики, біобезпеки, біозахисту, цінювати ризики застосування новітніх біологічних, біотехнологічних і медикобіологічних методів та технологій, визначати потенційно небезпечні організми чи виробничі процеси, що можуть створювати загрозу виникнення надзвичайних ситуацій.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування навчальних дисциплін «Вірусологія», «Принципи безпеки у вірусологічній лабораторії», «Ідентифікація вірусів», «Генетика вірусів», Основи вірусного канцерогенезу», «Противірусний імунітет», «Віруси людини та тварин». 2. Вміти самостійно застосовувати знання із загальної вірусології та ін.. навчальних дисциплін для рішення конкретних науково-практичних задач, працювати з науковою та науково-методичною літературою. 3. Володіти елементарними навичками розробки рекомендацій по профілактиці та боротьбі з даною хворобою, формування прогнозу поширення хвороби, що досліджується.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна є вільним вибором студента (вибір блоками) за спеціалізацією «Вірусологія» висвітлює систему вмінь з основ дослідження причин, умов та механізмів формування захворювання населення. Дисципліна вчить аналізуватиособливості розподілення епідемій за територіями, серед різних груп населення та в часі. Висвітлює питання у використанні даних для розробки засобів профілактики захворювання хвороб. Вчить складати рекомендації по профілактиці та боротьбі з даною хворобою, формувати прогноз поширення хвороби, що досліджується. Дисципліна покликана узагальнити уявлення про сучасні та прогноз майбутніх тенденцій та напрямки фундаментально-наукових досліджень епідеміології вірусних інфекцій для майбутньої професійної орієнтації.
Рекомендована та необхідна література
1. Андрійчук О.М. Збірник ситуаційних задач та тестових завдань по епідеміології (навчальний посібник для підготовки до практичних занять).- 2020 - с. 115. 2. О.М. Андрійчук, Г. В. Коротєєва, О. В. Молчанець, А. В. Харіна. Вірусні інфекції людини та тварин: епідеміологія, патогенез, особливості противірусного імунітету, терапія та профілактика. Навчальний посібник. Київ 2013. 3. Андрійчук О.М. Епідеміологія вірусних інфекцій. Навчальний посібник (курс лекцій) – К.: ЦОП «Глобус». – 2014. 4. Андрійчук О.М., Коротєєва Г.В. Методичні рекомендації до спецкурсів ―Епідеміологія вірусних інфекцій ‖ та ―Патогенез вірусних інфекцій» (програма, теми семінарських та самостійних занять). Тов «ДІА», Київ. 2011. 5. Загальна епідеміологія. Н.О. Виноград, З.П. Василишин, Л.П. Козак, Т.А. Романенко. Навчальний посібник. Київ. Медицина. 2010.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, самостійна робота, практичні заняття.
Методи та критерії оцінювання
- семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1 (дистанційно): РН 1.1 — (блок тем Розділу 1) - 10 балів/5 балів. 2. Модульна контрольна робота 2 (дистанційно): РН 1.2; РН 1.3 — (блок тем Розділу 2) - 20балів/10 балів. 3. Презентації / доповіді, усні відповіді/доповнення: РН 1.1-1.3 та РН 3.1, 4.1 — 10 балів/5 балів. 4. Задачі, тести,оцінювання виконання практичних завдань: РН 2.1-2.3 та РН 3.1 — 20 балів/10 балів. - підсумкове оцінювання: у формі іспиту
Мова викладання
Українською

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Вірусології
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”