Бонітування ґрунтів

Освітня програма: Оцінка землі та нерухомого майна

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Назва дисципліни
Бонітування ґрунтів
Код дисципліни
ВК 1.02
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Розробляти документацію із землеустрою, кадастрову документацію і документацію з оцінки земель із застосуванням комп’ютерних технологій, геоінформаційних систем та цифрової фотограмметрії, наповнювати даними державний земельний, містобудівний та інші кадастри.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
З метою кращого освоєння навчального матеріалу дисципліни студенти повинні до його початку володіти знаннями з основ геології та ґрунтознавства.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна дозволяє отримати знання з питань кількісної оцінки земель та їх потенціальної продуктивності, є основою для якісної та економічної оцінки земель та земельного кадастру, без якого раціональне та ефективне використання земель в Україні неможливе. В результаті вивчення даної дисципліни студент навчиться кількісно оцінювати родючість ґрунтів, земельних ділянок та масивів, фермерських господарств, аграрних підприємств: складати картограми якості ґрунтів аграрних підприємств, земель окремих територіальних громад та адміністративно-територіальних утворень; використовувати результати бонітування ґрунтів та якісної оцінки земель для програмування врожайності культур, оцінки діяльності господарств в різних природно-кліматичних зонах країни.
Рекомендована та необхідна література
1. Гнатенко О.Ф., Петренко Л.М., Кап М.В., Вітвіцький С.В. Практикум з грунтознавства. навч. посіб., Київ. НАУ, 2002, 229 с. 2. Медведев В.В., Плиско И.В. Бонитировка и качественная оценка пахотных земель Украины. Харьков, 13 типография, 2006, 386 с. 3. Методика бонитировки почв Украины, Киев, 1992, 103 с. 4. Агроэкологическая оценка земель Украины и размещение сельскохозяйственных культур. Медведев В.В. (ред.), Київ: Аграрна наука, 1997, 162 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекції, практичні роботи, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Контроль здійснюється за модульно-рейтинговою системою. Протягом семестру передбачено виконання 5 практичних робіт та проведення 2 письмових модульних контрольних робіт. Підсумкове оцінювання проводиться у формі письмово-усного заліку.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Петро Іванович Трофименко
Геоінформатики
Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Геоінформатики
Навчально-науковий інститут "Інститут геології"