Історія культурологічних вчень

Освітня програма:

Структурний підрозділ:

Назва дисципліни
Історія культурологічних вчень
Код дисципліни
ОК 15
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
2. Аналізувати, коментувати, узагальнювати, наукові та аналітичні тексти культурологічного характеру. 4. Знати та розуміти теоретичні підходи до визначення культури, її проявів та форм існування. 5. Збирати, упорядковувати та аналізувати інформацію щодо культурних явищ, подій та історико-культурних процесів. 7. Розуміти чинники культурної динаміки, принципи періодизації культурних процесів, їх специфічні риси та характеристики. 8. Інтерпретувати культурні джерела (речові, друковані, візуальні, художні) з використанням спеціальної літератури та визначених методик, аргументовано викладати умовиводи щодо їх змісту.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Володіння знаннями, вміннями та навичками, передбаченими навчальними курсами «Вступ до спеціальності», «Історія світової культури», «Історія філософії».
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна спрямована на формування фахових компетентностей, необхідних для здійснення професійної діяльності за спеціальністю 034 «Культурологія». Програма орієнтована на висвітлення головних проблем теорії культури в контексті їх історичного розвитку і становлення, методологічних підходів до їх вивчення. Особливу увагу приділено таким темам як ціннісні аспекти культури; комунікативний вимір культури; епістемологія культури; культурна антропологія; психоаналіз і культура, розвиток культурологічних теорій в другій половині ХХ ст.
Рекомендована та необхідна література
Гейзинга Й. Homo ludens. – М.,1992. Гірц.К. Інтерпретація культур. – К., 1993. Парахонський Б.О.. Методологічні аспекти культурології. Культурологія. Навчальний посібник. - К., 2003.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекції, семінарські заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
- Письмове виконання завдання семінарського заняття оцінюється від 1 до 5 балів. - Комплексний тест – оцінюється від 0 до 25 балів. Загальна оцінка за семестр формується на основі коефіцієнту (0,6). СО = (ОСЗ+ОТ)х0,6, де СО – семестрова оцінка. ОСЗ – оцінка за виконання завдань семінарських занять. ОТ – оцінка за виконання тесту. Студент допускається до іспиту за умови отримання не менше 36 балів за роботу протягом семестру.
Мова викладання
українськa

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра української філософії та культури
Філософський факультет