Туристичне країнознавство

Освітня програма:

Структурний підрозділ:

Назва дисципліни
Туристичне країнознавство
Код дисципліни
ВБ 7.1.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
6. Виявляти, перевіряти та узагальнювати інформацію щодо різноманітних контекстів культурної практики, визначати ступінь їх актуальності із застосуванням релевантних джерел, інформаційних, комунікативних засобів та візуальних технологій. 8. Інтерпретувати культурні джерела (речові, друковані, візуальні, художні) з використанням спеціальної літератури та визначених методик, аргументовано викладати умовиводи щодо їх змісту. 13. Презентувати знання про культуру відповідно до спеціалізації представників різних професійних груп та здобувачів освіти.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. До початку вивчення цього курсу студенти мають знати теоретичний та прикладний матеріал фізичної, економічної та політичної географії, історії, політології, соціології, культурології, міжнародних відносин тощо. 2. Вміти збирати та інтерпретувати спеціальну інформацію туристичного характеру, застосовувати при вивченні дисципліни сучасні та традиційні активні методи навчання, вільно оперувати даними про країни та їх туристичні можливості, працювати із статистичними, довідковими та картографічними матеріалами. 3. Володіти елементарними навичками наукового дослідження та управління інформацією; критичного ставлення та прогнозування стосовно політичних, економічних, соціо-культурних подій та явищ; використання іншомовних фахових суспільно-географічних та країнознавчих інформативних джерел .
Зміст навчальної дисципліни
Частина курсу 1. «Загальні проблеми країнознавства». Країнознавство як наука. Еволюція країнознавчої думки. Типологічні підходи у країнознавстві. Глобальні цивілізаційні структури в країнознавстві і цивілізаційний підхід. Світосистемні структури і світосистемний підхід в країнознавстві. Світове господарство як система і множина його структур. Суверенна держава і недержавні утворення в складі світосистеми. Схема країнознавчого дослідження. Схема країнознавчого районування світу. Частина курсу 2. «Туристичне країнозавство». Категорії туристичного країнознавства. Туристичне середовище країни як предмет дослідження туристичного країнознавства. Структура туризму. Туризм як сфера економічної діяльності. Поняття про туристичну дестинацію. Туристичний імідж території. Організація туристичної діяльності на глобальному рівні. Туристське районування світу. Специфіка, районування, короткий огляд мезорайонів.
Рекомендована та необхідна література
1. Алєшугіна Н.О., Зеленська О.О., Смаль І.В. Туристичне країнознавство у таблицях і схемах: навч. посіб. Ніжин: ПП Лисенко М.М., 2011. 387 с. 2. Блій Г. Де, Муллер П. Географія: світи, регіони, концепти / Пер. з англ. ; Передм. та розд. «Україна» О. Шаблія. К., 2004. 3. Вишневська О. О., Парфіненко А. Ю., Сідоров В. І. Туристичне країнознавство : підручник / О. О. Вишневська, А. Ю. Парфіненко, В. І. Сідоров. – Х. : ХНУ імені В. Н. Каразіна, 2011. – 594 с.; іл. 4. Гантінгтон С. Зіткнення цивілізацій та зміна світового порядку / Пер. з англ.. – Львів: Кальварія, 2006. - 472 с. 5. Головченко В. Кравчук О. Країнознавство: Азія, Африка, Латинська Америка, Австралія і Океанія: навч. посіб. К.: Нічлава, 2006. 336 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
1. Усна доповідь, доповнення та участь в дискусіях на семінарах: 26 / 40 балів 2. Проміжна контрольна робота в письмовій формі – 5 / 10 балів 3. Самостійна робота (конспект текстів): 5 / 10 балів 4. Самостійна робота (туристсько-країнознавче дослідження країни): 12 / 20 балів 5. Підсумкова залікова робота в усній формі - 12 / 20 балів Підсумкове оцінювання у формі заліку: підсумкова кількість балів з дисципліни (максимум 100 балів) визначається як сума балів за систематичну роботу впродовж семестру з урахуванням підсумкової залікової роботи. Залік виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру і не передбачає додаткових заходів оцінювання.
Мова викладання
українськa

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Наталія Степанівна Корома
Країнознавства та туризму
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Країнознавства та туризму
Географічний факультет