ВСТУП ДО УНІВЕРСИТЕТСЬКИХ СТУДІЙ

Освітня програма: Прикладна фізика, наноелектроніка та комп’ютерні технології

Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем

Назва дисципліни
ВСТУП ДО УНІВЕРСИТЕТСЬКИХ СТУДІЙ
Код дисципліни
ОК1
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
Студент повинен знати витоки та основні етапи історичної еволюції університетської освіти у світі та в Україні, історію розвитку освіти в Київському університеті, на факультеті радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем, зміст Болонського процесу, напрямів інтеграції у нього української університетської освіти. Студент повинен міти творчо-критичне засвоювати визначальні віхи історичного розвитку університетської освіти в світі та в Україні, застосовувати теоретичний, аналітичний, методичний інструментарій для адаптації у навчальному процесі, організації самостійної та наукової роботи, участі у громадському житті в університеті, самостійно обрати методи та прийоми аналізу досліджуваної теми, Студент повинен бути здатним до профорієнтації, соціальної адаптації, формуванняї культури та етики академічної доброчесності, формуванти судження на основі врахування соціально-економічних та етичних аспектів, та на їх основі прийняття відповідних рішень в професійній діяльності.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати зміст основних етапів світової історії та історії України, основні засади функціонування системи освіти в Україні. 2. Володіти навичками аналітичного мислення, здатністю до узагальнень, порівняльного аналізу, публічних виступів, англійською мовою. 3. Вміти аналізувати явища та процеси, готувати презентації.
Зміст навчальної дисципліни
Розкриття історії становлення і розвитку університетської освіти та традицій у світі та в Україні у контексті розвитку цивілізаційного освітнього простору; основних етапів розвитку економічної освіти та науки в КНУ імені Тараса Шевченка в контексті його історії та сьогодення, історії факультету радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем; сучасних тенденцій розвитку університетської освіти в Україні та світі, змісту Болонського процесу; інституційно-організаційних засад освіти у вищій школі, ознайомлення студентів із етичними принципами і нормами університетської спільноти, моральними стандартами, етичним кодексом університетської спільноти у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, правилами дотримання академічної доброчесності у вищій освіті; організацією освітнього процесу, самостійної та наукової роботи студентства в університеті.
Рекомендована та необхідна література
1. Закон України «Про вищу освіту» від 01.07.2014 року. URL: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/1556-18. 2. Статут Київського національного університету імені Тараса Шевченка. 19.06.2016 року. URL: http://www.prof.univ.kiev.ua/prof/2011-06-14-16-17-19/2011-06-24-09-20-58/75-2013-01-16-01-00-41.html 3. Етичний кодекс університетської спільноти, ухвалений на конференції трудового колективу Київського національного університету імені Тараса Шевченка Протокол №2 від 27.12.2017 р. URL: http://www.univ.kiev.ua/pdfs/official/ethical-code/Ethical-code-of-the-university-community.pdf 4. Положення про Постійну комісію Вченої ради з питань етики Київського національного університету імені Тараса Шевченка URL: http://senate.univ.kiev.ua/?p=1073 5. Положенням про систему виявлення та запобігання академічному плагіату у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка URL: http://www.univ.kiev.ua/pdfs/official/Detection-and-prevention-of-academic-plagiarism-in-University.pdf
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, самостійна робота, тестування, контрольні роботи,підготовка рефератів, презентацій, написання есе, модульніа контрольні роботиа.
Методи та критерії оцінювання
Форми оцінювання студентів: - семестрове оцінювання 80 балів максимум / 48 балів мінімум. - підсумкове оцінювання у формі підсумкової контрольної роботи: максимальна оцінка 20 балів, мінімальна оцінка – 12 балів (60% від 20 балів). З навчальної дисципліни передбачено проведення письмової підсумкової комплексної контрольної роботи (ПККР), яка виконується на одному з останніх занять, відве¬дених на вивчення дисципліни. Оцінка за комплексну контрольну роботу (не більше 20 балів) додається до оцінок за змістові модулі і заноситься у залікову відомість.
Мова викладання
Українська