Історія економічної думки

Освітня програма: Економічна аналітика та статистика

Структурний підрозділ: Економічний факультет

Назва дисципліни
Історія економічної думки
Код дисципліни
1.9
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН2. Демонструвати розуміння принципів економічної науки, особливостей функціонування економічних систем ПРН7. Усвідомлювати основні особливості сучасної світової та національної економіки, інституційної структури, напрямів соціальної, економічної та зовнішньоекономічної політики держави ПРН13. Вміти працювати як самостійно, так і в команді ПРН18. Виконувати міждисциплінарний аналіз соціально-економічних явищ і процесів з однієї або кількох професійних сфер
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування курсу «Економікс: мікро- та макроекономіка». Знання теоретичних основ: фундаментальних проблем економічної теорії, співвідношення позитивної та нормативної економічної теорії, функцій економічної теорії, основних етапів та напрямів історичного розвитку економіки у контексті формаційного та цивілізаційного підходів, основних наукових традицій в історії філософії, історичної еволюції економічних систем та господарських порядків, загальної траєкторії історичної еволюції економічної теорії. Володіння основними загальнонауковими та специфічними методами економічних досліджень, економічним категоріальним апаратом, навичками публічних виступів.
Зміст навчальної дисципліни
Анотація навчальної дисципліни: закономірності, чинники та етапи історичного розвитку донаукової та наукової економічної думки; теоретичні здобутки провідних наукових парадигм, традицій, напрямів та шкіл економічної теорії у їх історичній еволюції, в єдності економічної ортодоксії та гетеродоксії; змістовне наповнення основних історичних етапів розвитку економічної думки; теоретичний внесок її представників; творчо-критична оцінка найвагоміших здобутків та ознак історичної обмеженості їх економічних поглядів; обґрунтування на цій основі позитивної та нормативної економічної теорії.
Рекомендована та необхідна література
1. Блауг М. Економічна теорія в ретроспективі. Київ : Основи, 2001. 2. Історія економічних учень : підручник: у 2 ч. Ч. 1 / В. Д. Базилевич, Н. І. Гражевська, Т. В. Гайдай та ін. ; за ред. В. Д. Базилевича. 3-тє вид., випр. і доп. Київ : Знання, 2006. 3. Історія економічних учень : підручник: у 2 ч. Ч. 2 / В. Д. Базилевич, Н. І. Гражевська, Т. В. Гайдай та ін. ; за ред. В. Д. Базилевича. 3-тє вид., випр. і доп. Київ : Знання, 2006.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Мета дисципліни – формування системи знань змісту, закономірностей, чинників, основних етапів історичного процесу виникнення і розвитку донаукових економічних учень, наукових парадигм, напрямів, течій, шкіл економічної теорії в єдності позитивного і нормативного аспектів на різних етапах соціально-економічної еволюції суспільства.
Методи та критерії оцінювання
Рівень досягнення запланованих результатів навчання визначається шляхом оцінювання роботи студента за результатами роботи на семінарських заняттях, написання контрольних робіт та виконання самостійної роботи (написання есе, підготовка презентацій).
Мова викладання
українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра економічної теорії, макро- і мікроекономіки
Економічний факультет