Модуль 1. Імовірносні основи методу імітаційного моделювання

Освітня програма: Системний аналіз

Структурний підрозділ: Факультет комп'ютерних наук та кібернетики

Назва дисципліни
Модуль 1. Імовірносні основи методу імітаційного моделювання
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
Знати і розуміти основні види імітаційних моделей, принципи імітаційного моделювання, визначення та характеристики базової випадкової величини, приклади базових датчиків, основні методи імітації випадкових величин з дискретними та абсолютно неперервними розподілами, принципи моделювання випадкових векторів та процесів, зокрема, систем масового обслуговування; методи верифікації результатів моделювання. Вміти моделювати значення базової випадкової величини, проводити верифікацію отриманих результатів моделювання, моделювати вибірки заданих об’ємів для випадкових величин з дискретними та абсолютно неперервними розподілами, моделювати значення випадкових векторів та процесів; застосовувати імітаційні моделі для прогнозу та узгодженості з реальними статистичними даними. Виявляти здатність до самонавчання та продовження професійного розвитку. Демонструвати навички взаємодії з іншими людьми, уміння працювати в командах.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: основи теорії ймовірностей, математичної статистики, програмування Вміти: формалізувати задачі та складати алгоритми для реалізації поставлених задач Володіти елементарними навичками: програмувати на одній з сучасних мов
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна «Імовірносні основи методу імітаційного моделювання» є складовою частиною циклу професійної підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня „бакалавр” і розглядає імітаційне моделювання об’єктів стохастичної природи від найпростіших (базова випадкова величина) до складних (системи масового обслуговування). Розглядаються як теоретичні засади такого моделювання, так і різноманітні алгоритми реалізації цих задач у вигляді програмного коду. Дисципліна є дисципліною за вибором. Використовує поняття з «теорії ймовірностей», «математичного аналізу», «дискретної математики», «програмування», «теорії випадкових процесів» та «методів прийняття рішень». Викладається у 8-му семестрі, обсяг 66 год. (2 кредити ECTS), з них лекції – 16 год., самостійна робота – 50 год. Передбачено 2 змістових частини.
Рекомендована та необхідна література
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Контрольна робота, іспит.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Mихaйло Mихайлович Шарапов
Прикладної Статистики
Факультет комп'ютерних наук та кібернетики

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Прикладної Статистики
Факультет комп'ютерних наук та кібернетики