Методологія та організація наукових досліджень з основами інтелектуальної власності

Освітня програма: ЕКОЛОГІЯ (магістр) ДЕННА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Методологія та організація наукових досліджень з основами інтелектуальної власності
Код дисципліни
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР01. Знати та розуміти фундаментальні і прикладні аспекти наук про довкілля. ПР02. Уміти використовувати концептуальні екологічні закономірності у професійній діяльності. ПР03. Знати на рівні новітніх досягнень основні концепції природознавства, сталого розвитку і методології наукового пізнання. ПР05. Демонструвати здатність до організації колективної діяльності та реалізації комплексних природоохоронних проектів з урахуванням наявних ресурсів та часових обмежень. ПР06. Знати новітні методи та інструментальні засоби екологічних досліджень, у тому числі методи та засоби математичного і геоінформаційного моделювання. ПР08. Уміти доносити зрозуміло і недвозначно професійні знання, власні обґрунтування і висновки до фахівців і широкого загалу. ПР11. Уміти використовувати сучасні інформаційні ресурси з питань екології, природокористування та захисту довкілля.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування курсів «Філософія». Знання теоретичних основ фахових біологічних дисциплін.
Зміст навчальної дисципліни
Програма навчальної дисципліни складається з трьох змістових модулів і розкриває зміст понять «методологія», «методика», «методи дослідження», надає розуміння науки як дослідження, розглядає конкретно-науковий, загально-науковий та філософський рівні методології. Окреслюється множина методологічних систем сучасної філософії науки. Розглядається структура теоретичного та емпіричного знання в єдності з методами теоретичного та емпіричного дослідження. Висвітлюються методологічні проблеми нелінійної науки, які визначають стан сучасної методології науки. В курсі також розглядаютья основні принципи організації наукового дослідження, проведення біологічного експерименту. Розкривається роль інтелектуальної власності як інтелектуального капіталу в соціально-економічному розвиткові суспільства та її місце у гуманітарній та природничій науках.
Рекомендована та необхідна література
1. Добронравова І.С., Білоус Т.М., Комар О.В. Новітня західна філософія науки. Підручник. К., 2008.. 2. Добронравова І.С., Сидоренко Л.І. Філософія та методологія науки. Київ, 2008. Режим доступу: http://www.philsci.univ.kiev.ua/biblio/index.html. 3. Чуйко В.Л. Рефлексія основоположень методологій філософії науки: К.,2000 4. Основи методології та організації наукових досліджень: Навч. посіб. для студентів, курсантів, аспірантів і ад’юнтів / за ред. А. Є. Конверського. К.: Центр учбової літератури, 2010. 352 с. 5. Базилевич В.Д.Інтелектуальна власність:підручник/В.Д. Базилевич .-3-тє вид, перероб. та допов.- К:Знання,2014 .-671 с. 6. Інтелектуальна власність в Україні:збірник законодавчих і нормативних актів : (офіційний текст) .- Київ:Паливода А.В.,2015 .-208 с. 7. Кодинець А. О. Право на засоби індивідуалізації учасників цивільного обороту, товарів і послуг у цивільному праві України: монографія / А. О. Кодинець. – К. : ВПЦ “Київський університет”, 2007 – 312 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, самостійна робота, семінар
Методи та критерії оцінювання
- Семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1 – РН 1.1 – 1.5. – 20 балів/ 10 балів 2. Модульна контрольна робота 2 – РН 1.1 – 1.5. – 20 балів/ 10 балів 3. Модульна контрольна робота 3 – РН 1.1 – 1.5. – 20 балів/ 10 балів 3. Оцінювання виконання практичних завдань на семінарах – РН 2.1 – 4.2 –40 балів/ 20 балів - семестрове оцінювання (семестровий контроль): у формі заліку
Мова викладання
Українська