Ембріологія хребетних

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (бакалавр) ДЕННА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Ембріологія хребетних
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР01. Демонструвати спілкування в діалоговому режимі з колегами та цільовою аудиторією, ведення професійної наукової дискусії, письмово відображувати та презентувати результати своїх досліджень українською мовою. ПР02. Виявляти можливість спілкування іноземною мовою в діалоговому режимі з колегами та цільовою аудиторією. ПР05. Використовувати знання і демонструвати дотримання положень біологічної етики, біологічної безпеки і біологічного захисту. ПР07. Демонструвати знання про структурну організацію біологічних систем на молекулярному рівні організації. ПР08. Демонструвати знання фундаментальних біологічних процесів, будови та функцій живих організмів. ПР11. Аналізувати форми взаємовідносин між мікро- та макроороганізмами з визначенням основних напрямів цих процесів.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1.Успішне опанування навчальних дисциплін «Загальна цитологія», «Гістологія», «Зоологія хребетних», «Біохімія», «Генетика», «Анатомія», «Фізіологія тварин». 2.Вміння самостійно застосовувати знання з цитології, гістології, зоології, біохімії, фізіології, генетики та ін. дисциплін для рішення конкретних науково-практичних задач; працювати з науковою та науково-методичною літературою. 3.Володіння елементарними навичками роботи з ембріональним матеріалом.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна є базовою дисципліною, що висвітлює питання про закономірності ембріонального розвитку основних класів хребетних тварин, особливості мікроскопічної та субмікроскопічної організації органів та систем органів тваринного організму на різних етапах ембріогенезу у нормі й при патології, що є об’єктом дослідження широкого кола біологів розвитку, а також окреслює коло методів та прийомів досліджень, які можуть застосовуватися при постановці дослідів у суміжних науках та в рамках міждисциплінарних проектів, та які вимагають глибоких знань з даної дисципліни. В ході вивчення дисципліни значна увага приділяється значенню і практичному застосуванню дослідження ембріонального розвитку тварин різних таксономічних груп в галузях медицини, сільського господарства, фундаментальній науці.
Рекомендована та необхідна література
1. Langman's. Medical embryology, 2015.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1 – РН 1.1 – 3.1 (блок Розділу 1) – 20 балів/ 10 балів 2. Модульна контрольна робота 2 – РН 1.1 – 3.1 (блок Розділу 2) – 20 балів/ 10 балів 3. Підготовка презентації / доповіді РН1.1- 3.1 –10 балів/ 5 балів 4. Усні відповіді / доповнення РН 1.1. – 3.1. – 10 балів / 5 балів - підсумкове оцінювання: у формі іспиту
Мова викладання
Українська