Українська регіоналістика
Освітня програма:
Структурний підрозділ:
Назва дисципліни
Українська регіоналістика
Код дисципліни
ВБ 6.2.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 2. Аналізувати текстові та візуальні джерела інформації щодо культурних явищ та процесів, верифікувати інформацію у відповідності до професійних задач.
ПРН 3. Аналізувати культурні права та свободи людини, форми та механізми їхньої ідентифікації, інкультурації, культурної адаптації з врахуванням регіональної специфіки.
ПРН 6. Вільно спілкуватися державною та іноземною мовами усно і письмово для обговорення професійних питань, презентації результатів досліджень та проектів.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
До початку вивчення цього курсу студенти мають знати основні етапи розвитку державності України, ключові події історії України, основні здобутки світової та української культури, основні культурні явища, події та історико-культурні процеси, що відбувалися на території України, їх періодизацію та характеристики.
Вміти збирати та інтерпретувати інформацію щодо подій, процесів, феноменів та явищ історії та культури; аналізувати спеціалізовану наукову літературу та довідкові матеріали, присвячені історико-культурному розвитку регіонів України; виявляти чинники культурного розвитку регіонів на різних історичних етапах, регіональні риси та характеристики культурних процесів та явищ.
Володіти елементарними навичками наукового дослідження та управління інформацією; критичного ставлення та прогнозування стосовно політичних, економічних, культурно-мистецьких подій та явищ; використання іншомовних фахових культурологічних інформаційних джерел.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна «Українська регіоналістика» передбачає ознайомлення студентів із сучасним поділом території України відповідно до теорії регіоналістики. Під час вивчення курсу акцент робиться на розгляді культурних особливостей сучасних регіонів України, вивченні пам’яток культури та стану їх збереженості, державної політики щодо культурного розвитку регіонів, на аналізі їх туристичної привабливості та перспектив розвитку історико-культурного туризму.
Рекомендована та необхідна література
1. Божко Л. Д. Культурний туризм як важливий чинник соціально-культурного розвитку регіонів України // Культура України. – 2011. – Вип. 32. – С. 169–179.
2. Верменич Я. Геокультурний підхід в історичній регіоналістиці та суспільній географії / Я. Верменич // Історико-географічні дослідження в Україні : Зб. наук. пр. — 2012. — Число 12. — С. 27-41.
3. Верменич Я.В. Теоретико-методологічні проблеми історичної регіоналістики в Україні. – К.: Інститут історії України НАН України, 2003. – 516 с.
4. Горбик В. О., Денисенко Г. Г. "Звід пам’яток історії та культури України" у дослідженні і охороні культурної спадщини: досвід, проблеми, перспективи / відп. ред. С. Кот; НАН України, Інститут історії України. – К., 2012. – 192 с.
5. Горбик В.О., Скрипник П.І. До питання районування України // Український історичний журнал. – 1995. – №1. – С. 3-12; №2. – С. 17-27.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
1. Усна доповідь, доповнення та участь в дискусіях на семінарах: 24 /40 балів.
2. Самостійна робота (презентація самостійного дослідження «Аналіз туристичної привабливості одного з регіонів України та перспектив розвитку історико-культурного туризму»): 6 / 10 балів
3. Контрольна робота: 6 / 10 балів
Підсумкове оцінювання у формі іспиту у письмовій формі: 24 / 40 балів
Мова викладання
українськa
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Ірина
Геннадіївна
Адамська
Кафедра української філософії та культури
Філософський факультет
Філософський факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра української філософії та культури
Філософський факультет