Лабораторний практикум з фізіології людини і тварин

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (бакалавр) ДЕННА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Лабораторний практикум з фізіології людини і тварин
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
27
Результати навчання
ПР01. Демонструвати спілкування в діалоговому режимі з колегами та цільовою аудиторією, ведення професійної наукової дискусії, письмово відображувати та презентувати результати своїх досліджень українською мовою. ПР02. Виявляти можливість спілкування іноземною мовою в діалоговому режимі з колегами та цільовою аудиторією. ПР03. Використовувати теорії і закони математики, фізики, хімії та інших наук для вирішення завдань сучасної біології. ПР04. Розуміти основні терміни, концепції, принципи, теорії і закони в галузі біологічних наук і на межі предметних галузей. ПР05. Використовувати знання і демонструвати дотримання положень біологічної етики, біологічної безпеки і біологічного захисту. ПР09. Демонструвати знання про спадковість і мінливість, молекулярні механізми збереження та реалізації генетичної інформації та значення в еволюційних процесах.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1.Успішне опанування курсів «Цитологія», «Зоологія», «Біохімія», «Генетика», «Фізіологія та анатомія людини і тварин». 2.Вміти самостійно застосовувати знання з цитології, біохімії, зоології, генетики, фізіології та анатомії та ін. дисциплін, працювати з науковометодичною літературою.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна „Лабораторний практикум з фізіології людини і тварин” є базовою для вивчення таких спеціальних дисциплін освітнього рівня «магістр» спеціальності 091 «Біологія» за програмою підготовки «фізіологія людини і тварин», як “Фізіологія поведінки”, "Основи патологічної фізіології", "Загальна нейрофізіологія", «Порівняльна фізіологія», «Вікова фізіологія», «Фізіологія регіонального кровообігу», «Фізіологія праці та спорту». Методи та прийоми лабораторних досліджень можуть застосовуватись як у дослідженнях суміжних, так і в міждисциплінарних наук.
Рекомендована та необхідна література
1. Мельничук Д.О., Томчук В.А., Янчук П.І., Грищенко В.А., Решетнік Є.М., Синельник Т.Б., Цапенко П.К., Картіфузова Ж.В., Говоруха Т.М., Макарчук М.Ю., Весельський С.П. Методи дослідження функціонального стану печінки та біліарної системи. Навчальний посібник. – К.: НУБіП України. – 2015. – 415 с. 2. Мардар Г.І., Хлус Л.М., Хлус К.М. Анатомія, гістофізіологія та методи дослідження функцій печінки: Навчальний посібник. – Чернівці: Вид-во ЧДУ. – 1998. – 76с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лабораторні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1 – РН 1.1; 2.1 – 20 балів/10 балів 2. Модульна контрольна робота 2 – РН 1.2, 2.2– 20 балів/10 балів 3.Модульна контрольна робота 3 – РН 1.3; 2.3, 2.4 – 20 балів/10 балів 4. Лабораторні роботи – РН 1.1 - РН 2.4 – 32 балів/ 16 балів 5. Реферат РН 3.1 – 8 балів/ 4 бала - підсумкове оцінювання: у формі заліку
Мова викладання
Українська