Культура США та Латинської Америки

Освітня програма:

Структурний підрозділ:

Назва дисципліни
Культура США та Латинської Америки
Код дисципліни
ВБ 5.1.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
1. Розуміти специфіку та особливості реалізації культурних ідей, образів, та смислів, а також критично оцінювати можливості їхньої інтерпретації для розв’язання суспільно-значимих проблем. 2. Аналізувати текстові та візуальні джерела інформації щодо культурних явищ та процесів, верифікувати інформацію у відповідності до професійних задач. 3. Аналізувати культурні права та свободи людини, форми та механізми їхньої ідентифікації, інкультурації, культурної адаптації з врахуванням регіональної специфіки. 6. Вільно спілкуватися державною та іноземною мовами усно і письмово для обговорення професійних питань, презентації результатів досліджень та проектів.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. До початку вивчення цього курсу студенти мають знати основні етапи та характеристики історико-культурного процесу; основні культурологічні теорії та методи культурологічних досліджень; основні культурологічні поняття та категорії; 2. Вміти збирати та інтерпретувати інформацію щодо феноменів та явищ культури, культурних процесів та подій; застосовувати основні терміни, категорії та класифікації культурології в аналізі соціально-культурних явищ та процесів; використовувати набуті знання та вміння у дослідній, освітній, культурно-організаційній та культурно-виховній роботі; 3. Володіти елементарними навичками наукового дослідження та управління інформацією; критичного ставлення та прогнозування стосовно культурно-мистецьких подій та явищ; використання іншомовних фахових культурологічних та етнологічних інформативних джерел.
Зміст навчальної дисципліни
авчальна дисципліна знайомить студентів із основами культурологічної та історичної типології латиноамериканського та північно-американського регіонів. Розглядаються культурологічна та історична типологія латиноамериканського регіону, регіональна єдність та національна своєрідність культури країн латиноамериканського регіону. Пояснюється походження індіанців в контексті проблеми культурної самобутності та культурного впливу. Аналізуються культури доколумбових цивілізацій та їх своєрідність, культура Латинської Америки колоніального періоду і культурний симбіоз.
Рекомендована та необхідна література
Культурологія: підручник для студентів вищих навчальних закладів / кол. авторів; за ред.. А.Є. Конверського. – Харків; Фоліо, 2013 . – 863с. Культура північноамериканського регіону / Історія світової культури: Навч. посіб. / Керівник авт. Колективу Л. Т. Левчук. — 3-тє вид., перероб. і доп. — К.: Центр учбової літератури, 2010. — 400 с. http://pidruchniki.com/00000000/kulturologiya/kultura_pivnichnoamerikanskogo_regionu Культура Латинской Америки. Энциклопедия. – М.: «Российская политическая энциклопедия» (РОССПЭН), 2000. – 744 с Панченко В.І. Проблема культурного синтезу. На матеріалах культури Латинської Америки. К.: Видавничо – поліграфічний центр «Київський університет», 2011 – 175 с. Токвіль А. Про демократію в Америці. – К., 1999. Шлезингер А .Циклы американской истории. – М.,1992.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
1. Усні доповіді, дискусії, доповнення : 18 /30 балів. 2. Аналітична робота за першоджерелами: 6 / 18 балів. 3. Презентація самостійного дослідження: 24 /32 балів. 4. Контрольна робота: 12 / 20 балів 5. Підсумкова контрольна робота в письмовій формі - 12 / 20 балів Підсумкове оцінювання у формі заліку: підсумкова кількість балів з дисципліни (максимум 100 балів) визначається як сума балів за систематичну роботу впродовж семестру з урахуванням підсумкової контрольної роботи. Залік виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру і не передбачає додаткових заходів оцінювання.
Мова викладання
українськa