Національна пам'ять у міжнародних відносинах

Освітня програма: Дипломатія і міжнародне співробітництво

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут міжнародних відносин

Назва дисципліни
Національна пам'ять у міжнародних відносинах
Код дисципліни
ОК 11
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Застосовувати сучасні наукові підходи, методології та методики для дослідження проблем міжнародних відносин, зовнішньої політики та дипломатії. Знати природу міжнародних комунікацій, різних форматів міжнародного співробітництва, проблем розвитку держав і міжнародних регіонів у глобальному, регіональному та локальному контекстах. Визначати, оцінювати та прогнозувати політичні, дипломатичні, безпекові, суспільні й інші ризики у сфері міжнародних відносин та глобального розвитку. Оцінювати та аналізувати міжнародні, зовнішньополітичні та дипломатичні проблеми та ситуації, пропонувати підходи до вирішення таких проблем. Взаємодіяти з фахівцями інших галузей при розробці та реалізації прикладних та наукових проектів в сфері міжнародного співробітництва та дипломатії. Професійно відстоювати інтереси України у різних сферах міжнародних відносин.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати теоретичні основи дипломатії та організації дипломатичної роботи, основи формування та здійснення зовнішньої політик, враховуючи специфіку національної пам’яті кожної країни. 2. Вміти аналізувати динаміку міждержавних дипломатичних взаємодій з урахуванням сукупності політичних та економічних факторі, а також історичного досвіду кожної країни 3. Володіти елементарними навичками політичного аналізу, аналізу міжнародних ситуацій та прогнозування з врахуванням історичного досвіду кожної країни 4. Мати базові знання в галузі історичного досвіду країн довкілля України, зокрема болючих подій національної пам’яті.
Зміст навчальної дисципліни
Змістовий модуль 1 1. Цивілізаційна приналежність і геополітичне довкілля України. 2. Національна пам’ять у міжнародних відносинах держав Східної Балтії та Білорусі 3. Національна пам’ять у міжнародних відносинах Польщі та Чеської Республіки. 4. Національна пам’ять у міжнародних відносинах Чехії та Придунайських держав. Змістовий модуль 2 5. Національна пам’ять у міжнародних відносинах Балканських держав і Туреччини. 6. Національна пам’ять у міжнародних відносинах Російської Федерації. 7. Національна пам’ять у міжнародних відносинах Західних держав (вибіркові приклади). 8. Національна пам’ять у міжнародних відносинах Третього світу (вибіркові приклади).
Рекомендована та необхідна література
1. Історична пам'ять // Історіографічний словник: Навч. посіб. для студентів історичних факультетів університетів / С. І. Посохов, С. М. Куделю, Ю. Л. Зайцева та ін.; За ред. С. І. Посохова.— X.: Східно-регіональний центр гуманітарно-освітніх ініціатив, 2004. — 320 с.— С. 75— 79. 2. Ж. Мінк. Політика пам 'яті// Політична енциклопедія. Редкол.: Ю. Левенець (голова), Ю. Ш аповал (заст. голови) та ін. — К. : Парламентське видавництво, 2011. — с. 570 3. Свідомість історична // Філософський енциклопедичний словник / В. І. Ш инкарук (голова редколегії) та ін.— Київ : Інститут філософії імені Григорія Сковороди НАН У країн и : Абрис, 2002. — С. 567. — 742 с. . 4. Пам’ять історична / Г. Горак // Історична наука: термінологічний і понятійний довідник: навч. посіб. для студ. вузів / В. М. Литвин, В. І. Гуссв, А. Г. Слюсаренко та ін. — К. : Вища школа, 2002. 5. Яровий В.Новітня історія центральноєвропейських та балканських країн. XX століття.-К.-«Генеза»ю-2005.-814 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота, дискусія
Методи та критерії оцінювання
1. Усні відповіді, доповнення, участь у дискусії, презентація: до 56 балів. 2. Виконання індивідуальної самостійної роботи: до 20 балів. 3.Модульні контрольні роботи: до 24 балів.
Мова викладання
Українська