Проблеми торгового права

Освітня програма: Право. Магістр. Заочна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Проблеми торгового права
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Досягнення студентами таких компетентностей, вмінь та навичок, як: здатність застосовувати в практичній сфері загальні та спеціальні знання з теорії торгового права; здатність проведення досліджень щодо вибору оптимальних форм здійснення торговельної діяльності з урахуванням особливостей практичної ситуації, уміння грамотно і точно формулювати та висловлювати свої позиції, належним чином їх обґрунтовувати, брати участь в аргументованій професійній дискусії; здатність приймати обґрунтовані рішення щодо застосування правових норм при розв’язанні спірних питань, які виникають у сфері торговельної діяльності; здатність до розроблення проектів торговельних договорів; вміння розв’язувати складні задачі в сфері правотворчості і правозастосування; здатність оцінювати новітній правовий інструментарій.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: основні аспекти становлення та розвитку господарського права та законодавства як складових європейської правової культури, особливості здійснення господарської діяльності та її видів (в т. ч. торговельної); літературні джерела, присвячені проблемам господарського права, акти господарського законодавства, норми яких регулюють зазначені відносини та практику застосування господарського законодавства. Вміти: опановувати та поглиблювати отримані на лекціях знання шляхом самостійного опрацювання відповідних нормативних джерел та джерел спеціальної літератури з відповідних тем курсу; використовувати набуті знання з інших суміжних навчальних дисциплін; користуватися інформаційними та аналітичними ресурсами мережі Інтернет; виконувати завдання для самостійної роботи. Володіти достатніми та необхідними знаннями та навичками з розв’язання питань практичного характеру; надавати правову характеристику проблемам, що виникають при юридичному оформленні господарських відносин
Зміст навчальної дисципліни
В межах навчальної дисципліни вивчаються проблеми визначення видів та форм торговельної діяльності як виду економічної діяльності; проблеми визначення об’єктного складу торговельних відносин; проблеми правового становища суб’єктів торговельних відносин: продавців (постачальників), покупців, посередників, організаторів торгівлі; державне регулювання торговельної діяльності; правова характеристика торговельних договорів; проблеми правового забезпечення здійснення роздрібної, оптової та електронної торгівлі. Курс навчальної дисципліни передбачає глибоке вивчення студентами чинного законодавства України, що регулює порядок здійснення торговельної діяльності, юридичної літератури, основних понять та спеціальної термінології.
Рекомендована та необхідна література
Вінник О. М. Право цифрової економіки: монографія /Вінник О. М. К.: НДІ приватного права і підприємництва ім. акад. Ф. Г. Бурчака НАПрН України, 2021. 350 с. Внутрішня торгівля України: монографія. За ред. А. А. Мазаракі. К.: Київ. нац. торг-екон. у-т, 2016. 864 с. Мирошниченко В.О. Міжнародне торгове право у схемах, таблицях і визначеннях: навчальний посібник. Київ : Центр учбової літератури, 2020. 142 с. Опришко В.Ф. Міжнародне економічне право і процес. К.: Парламентське видавництво, 2019. 518 с. Оптова торгівля в Україні: монографія. За ред. А. А. Мазаракі. К.: Київ. нац. торг-екон. у-т, 2016. 208 с. Посередницька діяльність на світових товарних ринках: навчальний посібник; під загальною ред. В.В. Рокочої. Київ: ВНЗ Університет економіки та права «КРОК», 2020. 150 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
У процесі вивчення цієї навчальної дисципліни проводяться лекції, семінарські заняття та здійснюється самостійна робота студентів. Будуть застосовуватися такі методи навчання: словесний (пояснення, навчальна дискусія та ін.), наочний (ілюстрування та демонстрування, презентації в PowerPoint), практичний (доповідь та звіт з виконання індивідуального завдання, розв’язування казусів, експрес опитування). Інтерактивні технології: інтерактивні технології кооперативного навчання, інтерактивні технології колективно-групового навчання, технології ситуативного моделювання, технології опрацювання дискусійних питань.
Методи та критерії оцінювання
На першому семінарському занятті кожен студент отримує індивідуальне завдання та готується до доповіді за темою, визначеною у завданні. Викладач встановлює графік, відповідно до якого визначено час, коли кожен з студентів зможе зробити доповідь за темою свого індивідуального завдання. Такі завдання як: розв’язання казусу студенти виконують у два етапи. Перший етап: виконання та письмове оформлення завдання. Другий етап: представлення результату виконаного завдання на семінарському занятті, його обговорення та оцінка. У випадку відсутності студента на семінарському занятті з поважних причин, підтверджених документально, він може відпрацювати пропущене заняття у визначений викладачем час шляхом розв’язання казусів. Пропущене заняття може бути відпрацьоване в строк не пізніше 10 (десяти) календарних днів з дня завершення дії поважних причин. За невідпрацьовані заняття бали не нараховуються.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра економічного права та економічного судочинства
Навчально-науковий інститут права