Репродуктивні біотехнології

Освітня програма: Біотехнологія (магістр) ДЕННА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Репродуктивні біотехнології
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПРН03. Здійснювати техніко-економічні розрахунки проектно-конструкторських рішень та аналізувати та оцінювати їх ефективність, екологічні та соціальні наслідки на коротко- та довгострокову перспективу. ПРН04. Вміти обирати та застосовувати найбільш придатні методи математичного моделювання та оптимізації при розробленні науково-технічних проектів. ПРН05. Знати молекулярну організацію та регуляцію експресії генів, реплікації, рекомбінації та репарації, рестрикції та модифікації генетичного матеріалу у про- та еукаріотів, стратегію створення рекомбінантних ДНК для цілеспрямованого конструювання біологічних агентів. ПРН06. Знати та оцінювати основні методичні прийоми культивування еукаріотичних клітин тваринного та рослинного походження, розробляти нові технології їх застосування у наукових цілях, медицині, сільському господарстві тощо.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування навчальних дисциплін ОР «Бакалавр» 2. Вміння самостійно застосовувати клітинно-молекулярні та ембріологічні знання для вирішення конкретних науково-практичних задач; працювати з науковою та науково-методичною літературою. 3. Володіння елементарними навичками здійснення культивування клітин та моніторингу розвитку ембріонів на ранніх етапах розвитку.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна є базовою прикладною ембріологічною дисципліною, що висвітлює методи маніпуляції зі статевими клітинами, окремі або всі етапи підготовки репродуктивних клітин, процеси запліднення і розвитку ембріонів, що здійснюється в умовах in vitro, до переносу їх у матку. Дисципліна покликана висвітлити основні питання щодо особливостей основ різних ембріологічних й клітинних прийомів та допоміжних репродуктивних методів; практичного використання репродуктивних методів у різних галузях господарської діяльності людини: в сучасній ветеринарії, медицині та в наукових дослідженнях.
Рекомендована та необхідна література
1. Біологія індивідуального розвитку. Практикум / М.Е. Дзержинський, Н.В. Скрипник, О.К. Вороніна, Л.М. Пазюк. – К.:ВПЦ «Київський університет», 2014. – 271 с. 2. Alberts, B. Molecular Biology of the Cell. / B. Alberts, A. Johnson, J. Lewis [et al]. – N.Y., 2013.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1. - РН 1.1 – 20 балів/13 балів 2. Модульна контрольна робота 2. - РН 1.2, 1.3 – 20 балів/ 13 балів 3. Підготовка презентації / доповіді РН 4.1 -10 балів/5 балів 4. Усні відповіді/доповнення на практичних заняттях РН 2.1-3.2 – 10 балів / 5 балів Підсумкове оцінювання: у формі іспиту
Мова викладання
українською