Еколого-правові проблеми у сфері енергетики
Освітня програма: Право. Магістр. Денна.
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права
Назва дисципліни
Еколого-правові проблеми у сфері енергетики
Код дисципліни
ДВС.7.03
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Результатами навчання студентів є знання, вміння та навички: знати, аналізувати та критично
осмислювати теоретичні основи, правову природу та принципи еколого-правового регулювання у сфері енергетики; поглиблено знати основний зміст теоретичних та прикладних досліджень щодо еколого-правових проблем у сфері енергетики у вітчизняній та зарубіжній науковій доктрині; знати систему та основний зміст вітчизняного та міжнародного законодавства, що регулює відносини щодо еколого-правових проблем у сфері енергетики; критично осмислювати проблеми правового регулювання у галузі використання природних ресурсів для потреб енергетики, охорони навколишнього природного середовища від негативного впливу об’єктів енергетики, забезпечення екологічної безпеки у сфері енергетики
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Попередніми умовами для опанування навчальної дисципліни є:
необхідна наявність знань з нормативних курсів “Екологічне право України” та “Проблеми земельного та екологічного права” в частині розуміння юридичної природи екологічних правовідносин, правових засад управління, використання природних ресурсів у системі екологічних правовідносин; правового механізму забезпечення екологічної безпеки; загальних засад екологічного законодавства;
наявність основ знань з окремих галузей права: конституційного, адміністративного, земельного, господарського, цивільного та інших;
володіння навичками сприйняття та аналізу положень національних та міжнародних джерел права.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна спрямована на вивчення: науково-методологічних засад правового регулювання відносин у сфері енергетики України (паливно-енергетичного комплексу); правового регулювання екологічної політики у сфері енергетики; правового регулювання використання та охорони земель енергетики, надр для потреб теплоенергетики, вод для потреб гідроенергетики; правової охорони атмосферного повітря від негативного впливу об’єктів енергетики; правового регулювання відносин по використанню відновлюваних джерел енергії; правового забезпечення екологічної безпеки у видобувній промисловості та в електроенергетиці.
Рекомендована та необхідна література
1.Харитонова Т., Григор’єва Х. Доктрина правового регулювання альтернативної енергетики в Україні: сучасні тенденції розвитку. Knowledge, Education, Law, Management 2020 № 3 (31), vol. 2.
2. Краснова М.В. Краснова Ю.Л. Екологічне право України. Загальна частина: підручник / М.В. Краснова, Ю.А. Ю.Л. Краснова.-К.: ВПЦ «Київський університет», 2021.-190.
3. Коваленко Ю.В. Правове регулювання екологічної безпеки теплових електростанцій в Україні: дис. к.ю.н. спец.: 12.00.06 - земельне право; аграрне право; екологічне право; природоресурсне право / — К. : КНУ імені Тараса Шевченка, 2018. — 18 с.
4.Краснова М.В. Компенсація шкоди за екологічним законодавством України (теоретико-правові аспекти): монографія. К.: Видав.-поліграф. центр «Київський університет», 2008. 439 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Із урахуванням змісту навчального матеріалу та цілей навчання, у процесі викладання дисципліни використовуються:
- лекції, що базуються на використанні діалектичного, порівняльно-правового й інших методів,присвячені вивченню науково-правових проблем формування і розвитку енергетичних відносин в Україні та їх співвідношення з екологічними правовідносинами, зокрема, в процесі використання надр, земель, вод для потреб енергетики, охорони атмосферного повітря від негативного впливу теплових електростанцій; правового регулювання відносин по використанню відновлюваних джерел енергії;
-семінарські заняття, на яких здійснюється детальний розгляд теоретичних положень навчальної дисципліни (шляхом підготовки теоретичних питань та проведення дискусій) та формуються практичні навички (шляхом вирішення практично орієнтованих задач (казусів), використання кейс–методу або методу аналізу конкретних ситуацій, моделювання судових засідань тощо).
Методи та критерії оцінювання
Семестровими формами оцінювання є: доповідь – від 3 до 4 балів; експрес опитування – від 2 до 4 балів; колоквіум – від 2 до 4 балів; вирішення задачі – від 3 до 5 балів; самостійна робота – від 3 до 4 балів; тестування (з набору суджень вибрати вірні) – від 2 до 4 балів; модульна контрольна робота – від 2 до 4 балів за кожну (всього – від 6 до 12 балів). Підсумкове оцінювання – іспит.
Максимальний бал, який може бути отриманий студентом за підсумком навчання протягом семестру, складає 40 балів. Мінімальний бал, який має бути отриманий студентом за відповідними формами оцінювання, складає 24 бали. Для студентів, які упродовж семестру не досягли мінімального порогового рівня оцінки (24 бали), проводяться відпрацювання у формі, передбаченій робочою програмою. За результатами складання підсумкової форми контролю (іспит) студент може отримати максимально 60 балів. Підсумкова оцінка за навчальну дисципліну не може бути меншою за 60 балів.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Тетяна
Григорівна
Ковальчук
Кафедра екологічного права
Навчально-науковий інститут права
Навчально-науковий інститут права
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра екологічного права
Навчально-науковий інститут права